درباره فرا ایران

فراایران، وب سایت خبری و تحلیلی است که در حوزههای  آی تی، اقتصادی و دانش فعالیت میکند. این وب سایت، اخبار و مقالات روز دنیا را در اختیار شما خوانندگان گرامی قرار میدهد.گفتنی است که استفاده از اخبار این وب سایت تنها با ذکر منبع (فراایران) و نام نویسنده آزاد است. فراایران هیچ مسئولیتی در ارتباط با صحت و سقم اخبار مربوط به شرکت‌ها ندارد.

فیسبوک-اینستاگرام

https://www.facebook.com/ITfarairan

با پیوستن به پیج فراایران در فیسبوک از آخرین اخبار دنیای آی تی در صفحه  فیسبوک خود مطلع شوید.                                                                                           

http://instagram.com/farairannews

صفحه اینستاگرام فراایران.                                                                                                                                                                                                                                                                           

 

فراایران- مایکروسافت هرچند وقت پلتفرم جدیدی را رونمایی می‌کند. گاهی این پلتفرم‌ها مثل ویستا شکست می‌خورند و یا مانند ویندوز 7 با موفقیت روبرو می‌شوند.

09 خرداد 1394

فراایران-ایرانسل امکان هدیه بسته اینترنت همراه را به دیگر مشترکین سیمکارتهای ایرانسل و فعال سازی یک بسته اینترنت بر روی سیمکارت دیگری را ممکن ساخت. 

08 خرداد 1394

فراایران-نخستین بازار آنلاین کشور تحت عنوان "کالاگرد" چهارشنبه با حضور مدیران شرکت پرشیاسیس و جمعی از اصحاب رسانه به طور رسمی افتتاح شد.

07 خرداد 1394

فراایران- سونی موبایل امروز با معرفی‎‎ Xperia™ Z3+، تلفن هوشمند ممتازی نازک، شیک و برازنده با عملکرد بالا، محصول ممتاز دیگری را به تلفن‌های هوشمند پرچم‌دار سری Xperia™ Z3 افزود.

06 خرداد 1394

فراایران-بر اساس آخرین گزارش "ایست" از مخاطرات امنیت سایبری که در سراسر جهان شبکههای اینترنتی را تهدید میکند، کشور برزیل رتبه اول بیشترین تروژانهای مخرب بانکی را میان دیگر کشورهای جهان بدست آورده است.

نتایج تحقیقات منتشر شده حاکی از آن است که هکرهای سایبری از یک برنامه اجرایی برای پخش این تروژان استفاده میکنند که دارای جزئیات بسیار پیچیدهای است .

طبق تحقیقات شرکت ESET این برنامهها بانکهای برزیل را نشانه رفتهاند و روز به روز به تعداد آنها افزوده میشود. همانطور که پیشتر در گزارشهای منتشر شده به پیش بینی گسترش حملات به بانکها و تراکنشهای مالی در سال جدید اشاره شده بود، این پیش بینیها به واقعیت تبدیل شده و حساب بانکی کاربران برزیلی بیشتر از دیگر ملیتها مورد سرقت قرار گرفته است. کارشناسان فعلا به کابران توصیه میکنند تا از تاکتیکهای مهندسی متفاوتی استفاده کنند و کامپیوترها و موبایلهای خود را با بستههای امنیتی جدید به روز نگه دارند. تاکید بر به روز نگه داشتن نرم افزارهای امنیتی به این خاطر است که این تروژانها به صورت داعم چهره و الگریتم خود را تغییر میدهند و سیستمهای امنیتی را گول میزنند.

گفتنی است کارشناسان حوزه امنیت بر این باورند که تروژانهای بانکی ساکن نخواهند ماند و در بازهای زمانی مختلف از کوچکترین حفره برای نفوذ به سیستمهای بانکی و اطلاعاتی دیگر کشورها استفاده خواهند کرد. حال کسی نمیداند بعد از برزیل، سیل تروژانها کدام کشور را فراخواهد گرفت.

- See more at: http://www.farairan.com/news/466/2742#sthash.OJzkSRs1.dpuf

فراایران- بر اساس آخرین گزارش "ایست" از مخاطرات امنیت سایبری که در سراسر جهان شبکههای اینترنتی را تهدید میکند، کشور برزیل رتبه اول بیشترین تروژانهای مخرب بانکی را میان دیگر کشورهای جهان بدست آورده است.

04 خرداد 1394

فراایران-ناصر علی سعادت رئیس شورای مرکزی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای در گفتگو با فرامرز رستگار رئیس هیات مدیره سندیکای صنعت مخابرات ایران بر لزوم تعامل دوسویه میان تشکل‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات در جهت تعالی و توسعه صنعت فاوای کشور تاکید کرد.

04 خرداد 1394

فراایران-طوفان سلفی‌ها و هشتگ‌ها به سرعت در حال حرکت در دنیاست. امروزه هشتگ‌ها در دنیای شبکه‌های اجتماعی به ابزاری برای گروه‌بندی پیام‌ها و یافتن آن‌ها بدل شده‌اند و به عنوان یکی از جدیدترین راه‌های برقراری ارتباط در اقصی نقاط دنیا برای به اشتراک گذاری تجربه‌ها شناخته شده‌اند.

01 خرداد 1394

فراایران- Sony Computer Entertainment Europe (SCEE)  و سونی موبایل امروز شراکت سه سالهٔ جهانی‌شان را به عنوان حامی رسمی لیگ قهرمانان اروپا برای فصل‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۸ تأیید کردند.

01 خرداد 1394

فراایران-سامسونگ از ماشین‌های اداری A3 به‌عنوان یکی از جدیدترین محصولات این شرکت، در سمیناری با حضور مدیران ارشد ارگان‌های دولتی و خصوصی، از جمله مدیران آموزش و پرورش، استانداری، سازمان برق منطقه‌ای، سازمان پتروشیمی، بانک‌ها و دیگر سازمان‌های خصوصی در شهر شیراز رونمایی کرد.

30 اردیبهشت 1394

فراایران-دلفین‌ها پستاندارانی هستند که با سطح هوش بالا و  با رفتار دوستانه و پر جنب وجوش همیشگی خود از قرن‌ها پیش تا به حال توانسته‌اند با انسان‌ها رابطه خوبی برقرار کنند و توجه ما را به خود جلب کنند.

30 اردیبهشت 1394