farairannews.ir

درباره فرا ایران

فراایران، وب سایت خبری و تحلیلی است که در حوزههای آی تی، اقتصادی و دانش فعالیت میکند. این وب سایت، اخبار و مقالات روز دنیا را در اختیار شما خوانندگان گرامی قرار میدهد.گفتنی است که استفاده از اخبار این وب سایت تنها با ذکر منبع (فراایران) و نام نویسنده آزاد است. فراایران هیچ مسئولیتی در ارتباط با صحت و سقم اخبار مربوط به شرکت‌ها ندارد.

فیسبوک-اینستاگرام

https://www.facebook.com/ITfarairan

با پیوستن به پیج فراایران در فیسبوک از آخرین اخبار دنیای آی تی در صفحه  فیسبوک خود مطلع شوید.                                                                                           

https://www.instagram.com/farairan_news

صفحه اینستاگرام فراایران.                                                                                                                                                                                                                                                                           

http://telegram.me/farairan_news

کانال رسمی تلگرام فراایران.                                                                                                                                                                                                                                                                           

 

 

اخبار | تبلت | گارسون‌ها جای خود را به تبلت‌ها می‌دهند

گارسون‌ها جای خود را به تبلت‌ها می‌دهند

فراایران- رستوران‌های مدرن امروزی به جای نیروی انسانی از تکنولوژی آی آر تی استفاده می‌کنند تا در وقت و هزینه صرفه جویی کنند.

این روزها که کافی‌شاپ‌ها و رستوران متعددی در سرتاسر ایران در حال افتتاح هستند و تهران به شهر کافی شاپ‌ها معروف شده است شاید ورود سیستم‌های جدید و نوآوری‌های متعدد موجب جذب مشتریان بیشتری شوند.

زمانیکه وارد رستورانی می‌شویم تا غذای مورد علاقه خود را بخوریم، شاید بعضی موارد باشند که زیاد به مذاقمان خوش نیاید و موجب ناراحتی خاطرمان شوند. برای نمونه خیلی وقت‌ها می‌شود که مدت زیادی باید در رستوران معطل شویم تا گارسون به سر میزمان بیاید و منوی غذا را به ما بدهد و از آن طرف هم باید زمان تقریبا زیادی را صبر کنیم تا برای گرفتن سفارش نزد ما بیاید. گاهی اوقات هم مشتریانی که کمی وسواس در انتخاب غذا یا بهداشت و نظافت ظروف غذا و همچنین نحوه طبخ غذا دارند می‌خواهند بدانند که مثلا جنس ظروف از چیست، چینی هست یا سرامیک؟ یا اینکه غذا با چه کیفیتی و با چه حد رعایت بهداشت سرو می‌شود و یا اینکه غذایی که سفارش می‌دهند با چه نوع برنج یا گوشتی پخته شده است. خب امروز می‌توانیم بگوییم که با سیستم Interactive Restaurant Technology (IRT) این مشکل بر طرف شده است و گارسون‌ها و منوهای کاغذی جایشان را به تبلت‌های چند لمسی داده‌اند. این سیستم که توسط یک شرکت اوکراینی طراحی شده است به کاربران اجازه می‌دهد تا سفارش خود را با انتخاب زبان منو شروع کنند. بعد از آن تبلت‌ها تصاویر و جزئیات اطلاعات کامل تمام پیش غذاها، غذاها، نوشیدنی‌ها و دسرها از قبیل اینکه غذا از چه نوع موادی و با چه کیفیتی طبخ شده است را در اختیار مشتریان قرار می‌دهد. همینکه آنها از طریق صفحه نمایش لمسی ضدآب تبلت‌های پیش روی خود انتخاب کردند که چه چیزی میل دارند، سفارش آنها فورا به آشپزخانه اعلام خواهد شد و در اسرع وقت سرو می‌شود.

در هنگامیکه مشتریان منتظر غذایی که سفارش داده است، می‌باشد می‌توانند از تبلت‌ها برای بازی یا وبگردی و خواندن اخبار و یا چت با مشتریان میز کناری خود استفاده نمایند تا در طول مدت انتظار برای سرو سفارششان مشغول باشند و کمتر طول زمان را احساس نمایند. البته قسمت سرو غذا توسط گارسون‌ها انجام می‌شود اگرچه که حداقل یک رستوران موجود است که از خودروهای بدون راننده برای سرو غذا استفاده می‌کند.

 شرکت فنی Kodisoft که این سیستم را ارئه داده است، گزینه یکپارچگی صفحات نمایش بر روی دیوارها، پیشخوان و سطوح دیگر را هم به منظور آیتم‌های تبلیغ منو ویژه یا نوشیدنی‌ها ارائه می‌دهد.

سیستم‌های تقابلی دیگری هم برای رستوران‌ها وجود دارند، اما این شرکت ادعا می‌کند روشی که توضیح داده شد در نوع خود بی‌نظیر است. کار با صفحه نمایش ال ای دی تبلت‌ها به جای نیروی انسانی هم موجب سرگرمی مشتریان در زمان انتظار سرو غذا می‌شود و هم باعث صرفه‌جویی در هزینه‌های صاحب رستوران می‌گردد چون با این کار آنها کارمندان کمتری را استخدام خواهند کرد. گفتنی است که این سیستم، مشتریانی که برای بار دوم یا چندم به رستوران می‌آیند را همینکه تلفن هوشمندشان را روی میز بگذارند شناسایی می‌کند و نوشیدنی و ظروف دلخواه آنها را بر اساس سفارشات قبلی‌شان مشخص کرده و دوباره پیشنهاد می‌دهد.

در حال حاضر سیستم آی آر تی در دو رستوران در دبی و قبرس استفاده می‌شود. رستوران سومی که درصدد استفاده از این نوآوری می‌باشد، در محلی که هنوز فاش نشده در ماه نوامبر افتتاح خواهد شد. 

 

منبع: کلیک جام جم

نویسنده: آزاده ارشدی