farairannews.ir

درباره فرا ایران

فراایران، وب سایت خبری و تحلیلی است که در حوزههای آی تی، اقتصادی و دانش فعالیت میکند. این وب سایت، اخبار و مقالات روز دنیا را در اختیار شما خوانندگان گرامی قرار میدهد.گفتنی است که استفاده از اخبار این وب سایت تنها با ذکر منبع (فراایران) و نام نویسنده آزاد است. فراایران هیچ مسئولیتی در ارتباط با صحت و سقم اخبار مربوط به شرکت‌ها ندارد.

فیسبوک-اینستاگرام

https://www.facebook.com/ITfarairan

با پیوستن به پیج فراایران در فیسبوک از آخرین اخبار دنیای آی تی در صفحه  فیسبوک خود مطلع شوید.                                                                                           

https://www.instagram.com/farairan_news

صفحه اینستاگرام فراایران.                                                                                                                                                                                                                                                                           

http://telegram.me/farairan_news

کانال رسمی تلگرام فراایران.                                                                                                                                                                                                                                                                           

 

 

اخبار | سایر | اتوبوس سلامتی LG خدمات پزشکی رایگان ارایه می‌دهد

اتوبوس سلامتی LG خدمات پزشکی رایگان ارایه می‌دهد

فراایران- شرکت ال جی اعلام کرد، فاز اول طرح "اتوبوس سلامتی" با همکاری سازمان هلال احمر جمهوری اسلامی ایران به مدت یک ماه در تهران اجرا می‌شود.

کریس جانگ، مدیرعامل دفتر ال جی در ایران، که جهت بازدید و اهدا خون به " اتوبوس سلامتی " مستقر در دربند مراجعه کرد بود،

در گفتگو با رسانه‌ها بیان کرد: برای اجرای این طرح که در راستای سیاست‌ها ، اهداف و مسولیت‌های اجتماعی ال جی به اجرا در می‌آید 3 دستگاه اتوبوس ویژه طی قراردادی با هلال احمر به منظور ارایه خدمات اولیه پزشکی در اختیار این شرکت قرار گرفت.

وی می‌گوید: هدف از اجرای این طرح ارایه خدمات و همچنین توجه به سیاست‌ها و اصول مهم شرکت ال جی در خصوص اجرای مسولیت‌های اجتماعی این شرکت در قبال مردم و شهروندان است. به گفته وی این طرح به مدت یک ماه روزهای پنجشنه و جمعه از ساعت 19 الی 24 اجرا می‌شود. وی اظهار داشت: بر اساس توافقات صورت گرفته مقرر شد تا کادر پزشکی سازمان هلال احمر ضمن استقرار در این اتوبوس‌ها به صورت رایگان به مراجعان خدمات اولیه پزشکی ارایه دهند. وی گفت: این خدمات شامل آزمایش قند خون، آزمایش فشار خون، ضربان قلب و برخی معاینات اولیه می‌باشد. وی اظهارداشت: در فاز اول اجرای این طرح مقرر شد تا  3 دستگاه اتوبوس ویژه  و مجهز به امکانات پزشکی در سه منطقه پرتردد تهران از جمله پارک آب و آتش، پارک ملت و ابتدای دربند به مراجعان خدمات اولیه پزشکی ارایه دهند.

مدیر عامل دفتر ال جی در ایران یادآور شد: فاز دوم این طرح پس از بررسی نقاط ضعف و قوت مرحله اول با برنامه ریزی دقیق تر و بصورت گسترده تر در نقاط مختلف کشور اجرا خواهد شد. وی تصریح کرد: در نظر داریم این طرح را با خدمات و امکانات بیشتری درمناطق محروم کشور نیز اجرا نماییم. وی در پاسخ به این پرسش که این طرح تا چه زمانی در کشور ادامه خواهد داشت ، گفت: ما هیچ محدودیتی برای اجرای این طرح در نظر نگرفته ایم .کریس جانگ تاکید کرد: شرکت ال جی آمادگی دارد تا با هماهنگی دستگاه‌های مربوطه این طرح را بصوررت دائمی و در نقاط مختلف کشور به ویژه مناطق دوردست به اجرا درآورد.

وی ضمن تشکر از همکاری صمیمانه مسوولان سازمان هلال احمر جمهوری اسلامی ایران برای اجرای این طرح مشترک افزود: مسوولیت اجرای این طرح بر عهده هلال احمر است و شرکت ال جی به عنوان ناظر در این طرح مشارکت دارد.

در ادامه دکتر ابراهیم قاسمی فرمانده تیم واکنش سریع استان تهران و مسول تیم پزشکی مستقر در " اتوبوس سلامتی" دربند تهران اعلام کرد: این طرح از زمان اجرا تا کنون مورد استقبال خوب شهروندان تهرانی قرار گرفته است .

وی گفت: در این مرکز خدماتی همچون تست قند خون، کنترل فشار خون، مشاوره پزشکی، معاینه اولیه بالینی و در صورت تمایل اهداء خون، تمامی این خدمات به مراجعان ارایه می شود.
وی افزود: امکانات درمانی اولیه برای قند خون و فشار خون در " اتوبوس سلامتی " وجود دارد و در صورت تمایل این خدمت نیز به علاقمندان ارایه خواهد شد. دکتر ابراهیم قاسمی در ادامه اظهارداشت: در این اتوبوس 10 تخت اهداء خون تعبیه شده که مردم می‌توانند ضمن مراجعه از این سرویس نیز بهره مند شوند.

خانم محسنی کارمند یکی از مراکز بخش خصوصی که برای تست قند خون به این مرکز مراجعه کرد بود ضمن تشکر از مسوولان هلال احمر و شرکت ال جی برای اجرای این طرح خداپسندانه گفت: امیدوارم که  این پروژه مشترک الگوی مناسبی برای سایر شرکت‌ها بین المللی باشد.

فرد دیگری که خود را سامان معرفی کرد نیز در این باره اعلام کرد: اقدام شرکت ال جی با همکاری هلال احمر در ارایه خدمات رایگان به مردم نشان می‌دهد که این شرکت در کنار فعالیت‌های تجاری به اصول اخلاقی و مسوولیت‌های اجتماعی خود در قبال مردم نیز پایبند است. وی افزود: زیرا شرکت‌های خارجی بسیاری نیز وجود دارند که تنها به تجارت و منافع مالی خود می‌اندیشند و مسایل اجتماعی در برنامه ریزی آنان هیچ جایگاهی ندارد. وی در پایان افزود: امیدوارم که انجام امور اجتماعی و توجه به مردم به عنوان یک اصل مهم در برنامه ریزی شرکت‌ها به ویژه کمپانی‌های بین المللی مورد توجه قرار گیرد.