farairannews.ir

درباره فرا ایران

فراایران، وب سایت خبری و تحلیلی است که در حوزههای آی تی، اقتصادی و دانش فعالیت میکند. این وب سایت، اخبار و مقالات روز دنیا را در اختیار شما خوانندگان گرامی قرار میدهد.گفتنی است که استفاده از اخبار این وب سایت تنها با ذکر منبع (فراایران) و نام نویسنده آزاد است. فراایران هیچ مسئولیتی در ارتباط با صحت و سقم اخبار مربوط به شرکت‌ها ندارد.

فیسبوک-اینستاگرام

https://www.facebook.com/ITfarairan

با پیوستن به پیج فراایران در فیسبوک از آخرین اخبار دنیای آی تی در صفحه  فیسبوک خود مطلع شوید.                                                                                           

https://www.instagram.com/farairan_news

صفحه اینستاگرام فراایران.                                                                                                                                                                                                                                                                           

http://telegram.me/farairan_news

کانال رسمی تلگرام فراایران.                                                                                                                                                                                                                                                                           

 

 

اخبار | مادربرد | با گیگابایت کم خرج و حرفه ای بازی کنید

با گیگابایت کم خرج و حرفه ای بازی کنید

فراایران-طبق اعلام گیگابایت، مادربردهای سری 9 این شرکت در سه دسته Gaming، Overclocking و Ultra Durable طراحی و تولید شدهاند. این نوع تفکیک به این دلیل صورت گرفته است که کاربران بر اساس نوع استفادهای که از رایانه خود دارند، بتوانند دقیق ترین و بهترین انتخاب مدل را داشته باشند.

همانطور که از نام سر Gaming مشخص است، مادربردهای این دسته مخصوص انجام بازیهای رایانهای طراحی شدهاند و از امکانات بسیار زیادی برخوردار هستند. گیگابایت تا کنون نام چهار مدل از این سری را اعلام کرده است که عبارتند از Z97X-Gaming G1 WIFI-BK، Z97X-Gaming 5، Z97X-Gaming 3 و H97-Gaming 3. این مدلها که از چیپ ستهای Z97 و H97 بهره میبرند، برای اولین مرحله عرضه مادربردهای سری 9 در نظر گرفته شده اند و در ماههای آینده مدلهای دیگری نیز به آنها اضافه خواهد شد.

از جمله مهمترین امکانات این سری از مادربردها می توان به پشتیبانی از چند کارت گرافیک با اتصال SLI و Crossfire اشاره کرد که برای تامین نیازهای گرافیکی گیمرهای حرفه ای قابلیت مهمی به شمار میرود. همچنین این مادربردها از شبکه پیشرفته Killer E2200 و صدای 115 دسی بلی با پشتیبانی از فن آوری AMP-UP گیگابایت بهره میبرند. البته مادربرد Z97X-Gaming G1 WIFI-BK که قدرتمندترین مدل از این سری به شمار میرود، از یک چیپ شبکه Intel i217V و پردازنده صوتی Creative Core 3D نیز بهره میبرد. این مادربرد از سری Black Edition گیگابایت به شمار میرود که مقاومت بسیار بالایی دارند.

اما یکی از برترین نکات مثبت در مورد این مادربردها سطح قیمت تائید شده برای آنها است. در نسل های گذشته اکثر مادربردهای حرفه ای گیمینگ گران قیمت بودند و همه کاربران توانایی خرید آنها را نداشتند. اما گیگابایت برای این نسل جدید، مادربردهای سری گیمینگ خود را به گونهای طراحی کرده است که علاوه بر ارائه قابلیتهای حرفهای، قیمت مناسبی نیز داشته باشند. به این ترتیب که مادربردهای ذکر شده از حدود پانصد هزار تا یک میلیون و چهارصد هزار تومان در بازارهای داخلی کشور قیمت خواهند داشت. همچنین تمامی این مدلها از سه سال گارانتی آواژنگ برخوردار می باشند.