farairannews.ir

درباره فرا ایران

فراایران، وب سایت خبری و تحلیلی است که در حوزههای آی تی، اقتصادی و دانش فعالیت میکند. این وب سایت، اخبار و مقالات روز دنیا را در اختیار شما خوانندگان گرامی قرار میدهد.گفتنی است که استفاده از اخبار این وب سایت تنها با ذکر منبع (فراایران) و نام نویسنده آزاد است. فراایران هیچ مسئولیتی در ارتباط با صحت و سقم اخبار مربوط به شرکت‌ها ندارد.

فیسبوک-اینستاگرام

https://www.facebook.com/ITfarairan

با پیوستن به پیج فراایران در فیسبوک از آخرین اخبار دنیای آی تی در صفحه  فیسبوک خود مطلع شوید.                                                                                           

https://www.instagram.com/farairan_news

صفحه اینستاگرام فراایران.                                                                                                                                                                                                                                                                           

http://telegram.me/farairan_news

کانال رسمی تلگرام فراایران.                                                                                                                                                                                                                                                                           

 

 

اخبار | مادربرد | ثبت 9 رکورد با مادربردهای سری 9 گیگابایت

ثبت 9 رکورد با مادربردهای سری 9 گیگابایت

فراايران-با اینکه زمان چندانی از عرضه مادربردهای سری 9 گیگابایت به بازارهای جهانی نگذشته است، اورکلاکرهای مطرح بین المللی با استفاده از آنها موفق شکستن 9 رکورد جدید جهان شدند.

تمامی این رکوردها توسط مادربرد Z97X-SOC Force گیگابایت به ثبت رسیده است که در حال حاضر پیشرفته ترین مادربرد اورکلاکینگ این شرکت به شمار میرود. یکی از مهمترین ویژگیهای مادربردهای اورکلاکینگ گیگابایت که در هیچ کدام از دیگر مادربردهای اورکلاکینگ وجود ندارد، این است که طراحی آنها مستقیما زیر نظر HiCookie یکی از برترین اورکلاکرهای دنیا طی سالهای اخیر، انجام میشود. به این ترتیب در مادربردهای مخصوص اوکلاکینگ گیگابایت تمامی نیازهای اورکلاکرها مد نظر قرار گرفته میشود و بخشهایی از مادربرد که بیشترین فشار را حین اورکلاک کردن متحمل میشوند، با دقت و وسواس بیشتری طراحی میشوند. همچنین در این بخشها از قطعات با کیفیت تری نیز استفاده میشود که پایداری، دوام و طول عمر بیشتری نسبت به قطعات معمولیتر دارند. گیگابایت در نسل قبلی مادربردها، یعنی مادربردهای سری 8 نیز برتری سری اورکلاکینگ خود را ثابت کرد و مادربرد Z87X-OC این شرکت به عنوان بهترین و محبوبترین مادربرد اورکلاکینگ سری 8 از طرف وب سایتهای معتبری مانند Toms hardware انتخاب گردید.

گیگابایت در طراحی مادربردهای اورکلاکینگ سری 9 خود امکانات منحصر به فردی از جمله کلیدهای آنبرد دسترسی سریع OC Touch، کلید OC Ignition و کلیدهای آنبرد فعال و غیر فعال کردن تمامی اسلات های PCIe و حافظه به صورت جداگانه را تعبیه کرده است که اورکلاک کردن را حتی برای کاربران غیر حرفهای نیز آسان میکند. همچنین مادربرد Z97X-SOC Force مجهز به نسل جدید درگاههای اتصال سریع SATA Express، چیپ صوتی Realtek ALC 1150 با کیفیت بالای 115 دسیبل و شبکه Killer E2200 میباشد که پیش از این تنها در مادربردهای گیمینگ مشاهده می شدند. فضای بایوس این مادربرد نیز در سه حالت طراحی گردیده که اعمال تنظیمات را بسیار ساده و در دسترس نموده است. این محصول در حال حاضر تنها مادربرد اورکلاکینگ سری 9 موجود در بازارهای کشور میباشد و از گارانتی آواژنگ نیز بروخوردار است.