farairannews.ir

درباره فرا ایران

فراایران، وب سایت خبری و تحلیلی است که در حوزههای آی تی، اقتصادی و دانش فعالیت میکند. این وب سایت، اخبار و مقالات روز دنیا را در اختیار شما خوانندگان گرامی قرار میدهد.گفتنی است که استفاده از اخبار این وب سایت تنها با ذکر منبع (فراایران) و نام نویسنده آزاد است. فراایران هیچ مسئولیتی در ارتباط با صحت و سقم اخبار مربوط به شرکت‌ها ندارد.

فیسبوک-اینستاگرام

https://www.facebook.com/ITfarairan

با پیوستن به پیج فراایران در فیسبوک از آخرین اخبار دنیای آی تی در صفحه  فیسبوک خود مطلع شوید.                                                                                           

https://www.instagram.com/farairan_news

صفحه اینستاگرام فراایران.                                                                                                                                                                                                                                                                           

http://telegram.me/farairan_news

کانال رسمی تلگرام فراایران.                                                                                                                                                                                                                                                                           

 

 

اخبار | مادربرد | ثبت رکورد 4500 مگاهرتز حافظه توسط مادربرد جدید گیگابایت

ثبت رکورد 4500 مگاهرتز حافظه توسط مادربرد جدید گیگابایت

فراایران-شرکت گیگابایت با عرضه مادربردهای سری 9 خود جهش قابل توجهی را در کارایی و پایداری مادربرد ایجاد کرد. به این ترتیب که اورکلاکرها توانستند در بدو عرضه مادربرد Z97X-SOC Force نه رکورد جهانی پردازنده گرافیکی با نرم افزارهای AQUAMARK، 3DMARK06، 3DMARK05، 3DMARK2001 SE، UNIGINE HEAVEN و 3DMARK03 را جابجا کنند.

اما گیگابایت به این رکوردها اکتفا نکرد و مادربرد جدیدی از سری اورکلاکینگ را طراحی و تولید کرد که مخصوص ثبت رکوردهای حافظه رم است. این مادربرد که Z97X-SOC Force LN2 نامگذاری شده است تنها از دو شکاف حافظه بهره میبرد و قابلیت ولتاژ رسانی خارق العادهای به حافظه را دارد. حتی در طراحی ظاهری برد نیز تغییراتی اعمال شده است تا عمل ولتاژ رسانی با کیفیت بالاتری انجام گیرد و راحت تر بتوان سیستم خنک کننده نیتروژن مایع روی آنها نصب کرد. برای مثال چهار حفرهای که مخصوص نصب فن خنک کننده پردازنده است از روی برد حذف شده است تا شکافهای حافظه کمترین فاصله ممکن با سوکت را داشته باشند که درنتیجه آن بالاترین کیفیت ارسال سیگنالهای الکتریکی به حافظه حاصل میشود.

 HiCookie، در همان روز معرفی مادربرد Z97X-SOC Force LN2 توانست رکورد فوق العاده 4500 مگاهرتز برای حافظه‌های DDR3 را به ثبت برساند. رکوردهای قبلی حافظه DDR3 بین 4300 تا 4400 بوده که به صورت پله‌ای و با تغییرات بسیار کوچک به ثبت رسیده‌اند و چنین اختلاف چشم گیری بدون تغییر پردازنده از جمله شاهکارهای گیگابایت به شمار می‌رود. جالب اینجاست که گیگابایت علاوه بر این طراحی هوشمندانه و حرفه ای، تمامی امکانات پیشرفته موجود در مادربردهای روز را نیز در این مادربرد گنجانده است. امکانات اورکلاکینگ، صوتی و شبکه‌ای که دیگر مادربردهای اورکلاکینگ سری 9 گیگابایت نیز از آنها بهره می‌برند. حتی این مادربرد از نظر کیفیت صدای خروجی از دیگر محصولات سری اورکلاکینگ گیگابایت در سطح بالاتری قرار دارد. مادربردهای سری 9 گیگابایت در حال حاضر با سه سال گارانتی آواژنگ در بازارهای داخلی کشور موجود می‌باشند.