farairannews.ir

درباره فرا ایران

فراایران، وب سایت خبری و تحلیلی است که در حوزههای آی تی، اقتصادی و دانش فعالیت میکند. این وب سایت، اخبار و مقالات روز دنیا را در اختیار شما خوانندگان گرامی قرار میدهد.گفتنی است که استفاده از اخبار این وب سایت تنها با ذکر منبع (فراایران) و نام نویسنده آزاد است. فراایران هیچ مسئولیتی در ارتباط با صحت و سقم اخبار مربوط به شرکت‌ها ندارد.

فیسبوک-اینستاگرام

https://www.facebook.com/ITfarairan

با پیوستن به پیج فراایران در فیسبوک از آخرین اخبار دنیای آی تی در صفحه  فیسبوک خود مطلع شوید.                                                                                           

https://www.instagram.com/farairan_news

صفحه اینستاگرام فراایران.                                                                                                                                                                                                                                                                           

http://telegram.me/farairan_news

کانال رسمی تلگرام فراایران.                                                                                                                                                                                                                                                                           

 

 

اخبار | مادربرد | معرفی جدیدترین مادربوردهای سری اورکلاکینگ MSI

معرفی جدیدترین مادربوردهای سری اورکلاکینگ MSI

فراایران-خط تولید سری جدید مادربوردهای کمپانیMSI  بر پایه چیپست Z97 اینتل شامل دو گروه اصلیGaming  وOverClocking  از سوی این کمپانی مطرح معرفی گردید.

سری Gaming که برای گیمرها طراحی شده‌اند قیمت کمتری داشته و سیستمی مناسب برای اجرای بازی‌های رایانه‌ای و توانایی اورکلاک پردازنده و حافظه‌ها هستند، از سوی دیگر سری OverClocking در سطحی بالاتر، محصولی کاملا قدرتمند و بهینه‌سازی شده برای اورکلاکرهای حرفه‌ای هستند، سری مادربوردهای اورکلاکینگ شامل سه مدل در ابتداZ97 MPower ،Z97 MPower MAX AC  و در انتهاZ97 XPower AC  است.

Z97 XPower AC پرچمدار این سری از مادربوردهای تولیدی کمپانی MSI  است و تنها برای اورکلاک سنگین پردازنده و حافظه اصلی طراحی نشده بلکه پتانسیل بسیار بالایی برای اورکلاک کارت‌های گرافیک به صورت چندگانه (Multi GPU) را دارد. چیپ کمکیPex8747  تولید کمپانی PLX محدودیت تعداد لنز PCIe پردازنده مرکزی را مرتفع کرده و چهار اسلات اصلی PCI-Express 3.0 x16 برای نصب کارت‌های گرافیکی فراهم می‌کند، قابل ذکر است یک اسلات کارت گرافیکی نیز به صورت مستقیم با پردازنده مرکزی در ارتباط بوده تا در صورت نصب تنها یک کارت گرافیکی چیپ Pex8747 را از چرخه خارج کند.

پردازنده مرکزی توسط سیستم مدیریت توان دیجیتالی 16 فاز DrMOS4 تغذیه شده و انرژی مورد نیاز خود را از دو کانکتور چهار پین و هشت پین EPS تأمین می‌کند. همچنین بخش عمده ای از جریان مورد نیاز مادربورد از یک کانکتور 24 پین ATX و شش پین PCIe جهت پایداری سیستم در چینش‌های Multi GPU تامین می‌گردد. در بخش ارتباطی Z97 XPower AC از ده پورت پر سرعت SATA 6GB/s، یک اسلات M.2، دوازده پورتUSB 3.0  و شبکه بی سیم 802.11 همراه با AudioBoost،Bluetooth 4.0  و Gigabit Ethernet  تشکیل شده که چیپ کنترولر Intel در دل خود جای داده است.. در نهایت مجموعه ای کامل از ویژگی‌های اورکلاکینگ با کاربری آسان نظیر کانال اتصال واتر کولینگ در بخش سیستم مدیریت توان پردازنده، نقاط اندازه گیری ولتاژ، دکمه‌های اورکلاک و تغییرات ولتاژ را همراه دارد.

Z97 MPower MAX AC که به نوعی برادر کوچکتر Z97 Xpower AC است از سیستم مدیریت توان 12 فازی بهره می‌برد که 6 فاز کمتر ازZ97 XPower AC  است، جریان مورد نیاز پردازنده نیز توسط دو کانکتور شش پین و هشت پینEPS  تامین شده و کانال اتصال واتر کولینگ نیز مشابه نمونه بالاتر خود در بخش کولینگ سیستم توان پردازنده در نظر گرفته شده است. با وجود اینکه دیگر خبری از چیپ کمکی  Pex8747 نیست، اما کماکان سه اسلات PCIe 3.0 x16 برای نصب کارت‌های گرافیکی در مود 8X, 4X, 4X ارائه می‌کند. بخش ارتباطی نیز از هشت عدد پورت SATA 6GB/s ،یک اسلات M.2، ده پورت USB 3.0  و شبکه بی سیم802.11  همراه با Bluetooth 4.0 ،AudioBoost  و Gigabit Ethernet تشکیل شده است. مادربورد Z97 Mpower Max با وجود امکانات و قابلیت‌های متعدد، یکی از بهترین پیشنهادات برای خرید است.