farairannews.ir

درباره فرا ایران

فراایران، وب سایت خبری و تحلیلی است که در حوزههای آی تی، اقتصادی و دانش فعالیت میکند. این وب سایت، اخبار و مقالات روز دنیا را در اختیار شما خوانندگان گرامی قرار میدهد.گفتنی است که استفاده از اخبار این وب سایت تنها با ذکر منبع (فراایران) و نام نویسنده آزاد است. فراایران هیچ مسئولیتی در ارتباط با صحت و سقم اخبار مربوط به شرکت‌ها ندارد.

فیسبوک-اینستاگرام

https://www.facebook.com/ITfarairan

با پیوستن به پیج فراایران در فیسبوک از آخرین اخبار دنیای آی تی در صفحه  فیسبوک خود مطلع شوید.                                                                                           

https://www.instagram.com/farairan_news

صفحه اینستاگرام فراایران.                                                                                                                                                                                                                                                                           

http://telegram.me/farairan_news

کانال رسمی تلگرام فراایران.                                                                                                                                                                                                                                                                           

 

 

اخبار | کارت گرافیک | ASUS GTX 650-E یک کارت گرافیک خوش قیمت

ASUS GTX 650-E یک کارت گرافیک خوش قیمت

فراایران- شرکت ایسوس با وجود آن که در بازار کارت‌های گرافیک حرفه ای فعالیت خوبی دارد اما این موضوع هیچ گاه باعث نشده است که توجه ایسوس به محصولات رده میانی کم شود و در این رده محصولات خوبی را به بازار ارائه نکند. یکی از محصولاتی که ایسوس با هدف توسعه بازار خود به تازگی ارائه کرده است و توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است کارت گرافیک  GTX 650-E است.

این کارت گرافیک در دو نسخه یک و دو گیگابایتی به بازار ارائه می‌شود و  از قابلیت‌های خوبی در مقایسه با قیمت خود برخوردار است. اما در این میان یک سؤال به وجود می‌آید که منظور ایسوس از ارائه این کارت گرافیک با پسوند E چه بوده است؟  در مجموع مهم ترین دلیل ارائه این محصول دقیقاً به همین موضوع برمی‌گردد. در مجموع این سری از کارت‌های گرافیک ایسوس برای فعالیت نیاز به کانکتور برق اضافی برای تأمین توان پردازنده ندارد و توان مورد نیاز دستگاه از طریق خود مادربورد (پورت PCI-E) تأمین می‌گردد که این موضوع باعث می‌شود که خریداران در هنگام خرید این محصول نیازی به تغییر منبع تغذیه خود برای تأمین توان بیشتر نداشته باشند. در مدار تغذیه این کارت گرافیک مانند دیگر محصولات جدید ایسوس از قطعات Super Alloy استفاده شده است که این موضوع باعث افزایش 15 درصدی دفع گرما و همچنین افزایش 2.5 برابری عمر قطعات می‌شود. علاوه بر این استفاده از فن Dust Proof (ضد گرد و غبار) باعث شده است که عمر مفید این کارت گرافیک تا 25 درصد نسبت به نمونه استاندارد افزایش یابد. علاوه بر این موارد استفاده از یک یا دو گیگابایت حافظه GDDR5 به صورت اختصاصی روی برد و همچنین وجود قابلیت GPU Tweak برای اورکلاک و مدیریت آسان کارت گرافیک باعث شده است که این محصول یک گزینه ایده آل برای کاربردهای امروزی تبدیل شود.