farairannews.ir

درباره فرا ایران

فراایران، وب سایت خبری و تحلیلی است که در حوزههای آی تی، اقتصادی و دانش فعالیت میکند. این وب سایت، اخبار و مقالات روز دنیا را در اختیار شما خوانندگان گرامی قرار میدهد.گفتنی است که استفاده از اخبار این وب سایت تنها با ذکر منبع (فراایران) و نام نویسنده آزاد است. فراایران هیچ مسئولیتی در ارتباط با صحت و سقم اخبار مربوط به شرکت‌ها ندارد.

فیسبوک-اینستاگرام

https://www.facebook.com/ITfarairan

با پیوستن به پیج فراایران در فیسبوک از آخرین اخبار دنیای آی تی در صفحه  فیسبوک خود مطلع شوید.                                                                                           

https://www.instagram.com/farairan_news

صفحه اینستاگرام فراایران.                                                                                                                                                                                                                                                                           

http://telegram.me/farairan_news

کانال رسمی تلگرام فراایران.                                                                                                                                                                                                                                                                           

 

 

اخبار | کارت گرافیک | کارت‌های گرافیکی حرفه‌ای msi مبتنی بر GeForce GTX 770

کارت‌های گرافیکی حرفه‌ای msi مبتنی بر GeForce GTX 770

فراایران- شرکتmsi  برترین تولیدکننده کارت‌های گرافیکی جهان، سه کارت گرافیکی جدید برپایه تراشه GeForce GTX 770 ارائه کرده است. GeForce GTX 770 مبتنی بر تراشه 28 نانومتری GK104 می‌باشد و دارای 1536 هسته کودا، 128 واحد TMU، 32 ROP و کنترل کننده حافظه 256 بیتی است.

این کارت گرافیکی با قیمت مناسب خود از انتخاب‌های طلایی کاربران حرفه‌ای به شمار می‌رود.

در این میان شرکتmsi ، دو نسخه از این کارت گرافیکی را برای گیمرها عرضه کرده است. این دو کارت گرافیکی دارای فرکانس هسته 1137MHz هستند و تنها تفاوت آن‌ها در سایز حافظه آن‌هاست که دو و چهار گیگابایت با فرکانس 7GHz می‌باشد. نسخه 4 گیگابایتی برای گیمرهای حرفه‌ای طراحی شده است که از نمایشگرهایی با وضوح تصویر به مراتب بالاتر از Full HD بهره می‌برند. کارت‌های گرافیکی سری گیمینگ دارای خنک‌کننده قدرتمند و کم صدای TwinFrozr IV هستند که عملکرد خنک‌تر و کم صداتر این کارت‌های گرافیکی را نسبت به رقبا تضمین می‌نماید. نسخه چهارم خنک‌کننده پر قدرت TwinFrozr دارای دو فن PWM با قطر 100 میلی‌متری است و شکل خاص پره‌های این فن‌ها موجب افزایش 20 درصدی حجم هوای جا‌به‌جا شده توسط آن‌ها می‌گردد. هسته خنک کننده TwinFrozr از جنس مس بوده که جهت انتقال حرارت هر چه بهتر دارای روکشی از جنس فلز نیکل است. در طراحی این خنک کننده از Heat Pipe‌های ضخیم‌تر موسوم به Super Pipe بهره گرفته شده است که حرارت بیشتری در واحد زمان را از هسته به پره‌ها انتقال می‌دهند.

این خنک‌کننده قدرتمند به فناوری Dust Remove شرکت  msiنیز مجهز است. استفاده از این فناوری موجب می‌شود در هنگام شروع به کار سیستم، فناوری‌های استفاده شده در خنک‌کننده IV TwinFrozr به مدت 30 ثانیه در جهت عکس چرخش کرده و ذرات گرد و غبار را از میان پره‌های سیستم خنک‌کننده خارج کنند. بدین ترتیب، کارآیی سیستم خنک‌کننده با گذشت زمان و بر اثر تجمع گرد و غبار افت پیدا نمی‌کند.

GeForce GTX 770 Lightning، همانگونه که از نامش پیداست، برترین کارت گرافیکی GeForce GTX 770 جهان می‌باشد. فرکانس هسته پایه این کارت گرافیکی 1150MHz است که به طور اتوماتیک تا بیش از 1200Mhz افزایش می‌یابد. این کارت گرافیکی در مدت کوتاهی که از عرضه آن گذشته است، 16 جایزه مختلف را کسب کرده است.

این کارت گرافیکی دارای مدار تغذیه فوق تقویت شده دیجیتال است که این کارت گرافیکی را به مناسب‌ترین کارت گرافیکی برای شکستن رکوردهای اورکلاکینگ بدل کرده‌ است. GPU Reactor موجود بر روی این کارت گرافیکی جریان برقی با بالاترین کیفیت را در اختیار GPU قرار می‌دهد که باعث می‌شود این کارت گرافیکی بتواند سنگین‌ترین فشارها را نیز به راحتی تحمل کند. برترین نرم‌افزار اورکلاک کارت گرافیکی جهان، MSIAfterburner، نیز در راه این رکوردشکنی‌ها اورکلاکرها را یاری می‌کند.