farairannews.ir

درباره فرا ایران

فراایران، وب سایت خبری و تحلیلی است که در حوزههای آی تی، اقتصادی و دانش فعالیت میکند. این وب سایت، اخبار و مقالات روز دنیا را در اختیار شما خوانندگان گرامی قرار میدهد.گفتنی است که استفاده از اخبار این وب سایت تنها با ذکر منبع (فراایران) و نام نویسنده آزاد است. فراایران هیچ مسئولیتی در ارتباط با صحت و سقم اخبار مربوط به شرکت‌ها ندارد.

فیسبوک-اینستاگرام

https://www.facebook.com/ITfarairan

با پیوستن به پیج فراایران در فیسبوک از آخرین اخبار دنیای آی تی در صفحه  فیسبوک خود مطلع شوید.                                                                                           

https://www.instagram.com/farairan_news

صفحه اینستاگرام فراایران.                                                                                                                                                                                                                                                                           

http://telegram.me/farairan_news

کانال رسمی تلگرام فراایران.                                                                                                                                                                                                                                                                           

 

 

اخبار | کارت گرافیک | پایان محدودیت‌ها: MSI GeForce GTX 780 Lightning

پایان محدودیت‌ها: MSI GeForce GTX 780 Lightning

فراایران- "میتوانم صدای تندر را بشنوم ..."؛ جملهای است که در ویدئوی تبلیغاتی شرکت msi در مورد کارت گرافیکی جدیدش به چشم میخورد؛ صدایی که مربوط به کارت گرافیکی جدید از سری Lightning است. این کارت گرافیکی پرچمدار کارت‌های گرافیکی سری GeForce 700 شرکت nVIDIA در جهان خواهد بود.

MSI GeForce GTX 780 Lightning بنابر گزارش‌های اولیه این کارت گرافیکی، سریعترین کارت گرافیکی سری GeForce 700 خواهد بود و بهعلاوه، دارای بایوس متفاوتی است که محدودیتهای اعمال شده بر روی این کارت گرافیکی از سوی شرکت nVIDIA را خواهد شکست. این محدودیت‌ها شامل مواردی چون OCP، OVP و محدودیت ولتاژ اعمالی میباشد. در مورد این کارت گرافیکی، اطلاعات بسیار کمی در دسترس بود تا اینکه شرکت msi چند تصویر جدید از آن را منتشر نمود.

اورکلاکر بزرگ سوئدی Elmor، قهرمان چندین دوره مسابقات Master Overclocking Arena در طراحی این کارت گرافیکی شرکت داشته است. آنچه در این تصاویر جدید مشخص است، خنککننده قدرتمند Twin Frozr میباشد که با توجه به فن بسیار متفاوتی که بر روی آن نصب شده است، احتمالا نسخه جدیدی از این خنککننده فوق قدرتمند خواهد بود. GPU Reactor موجود برای این کارت گرافیکی نیز باز طراحی شده است.

در گام نخست Elmor توانست بدون استفاده از پردازندهای نه چندان قدرتمند، رکورد 3DMark 11 کارت‌های گرافیکی GeForce GTX 780 را با امتیازی بالای 20000 و با اختلاف زیاد بشکند. با توجه به قدرت بالای این کارت گرافیکی، انتظار میرود این کارت گرافیکی بتواند حتی رکوردهای GeForce GTX Titan را نیز بشکند. گفته میشود این کارت گرافیکی قدرتمند در طی هفته جاری عرضه شود؛ پس منتظر Lightning باشید.