farairannews.ir

درباره فرا ایران

فراایران، وب سایت خبری و تحلیلی است که در حوزههای آی تی، اقتصادی و دانش فعالیت میکند. این وب سایت، اخبار و مقالات روز دنیا را در اختیار شما خوانندگان گرامی قرار میدهد.گفتنی است که استفاده از اخبار این وب سایت تنها با ذکر منبع (فراایران) و نام نویسنده آزاد است. فراایران هیچ مسئولیتی در ارتباط با صحت و سقم اخبار مربوط به شرکت‌ها ندارد.

فیسبوک-اینستاگرام

https://www.facebook.com/ITfarairan

با پیوستن به پیج فراایران در فیسبوک از آخرین اخبار دنیای آی تی در صفحه  فیسبوک خود مطلع شوید.                                                                                           

https://www.instagram.com/farairan_news

صفحه اینستاگرام فراایران.                                                                                                                                                                                                                                                                           

http://telegram.me/farairan_news

کانال رسمی تلگرام فراایران.                                                                                                                                                                                                                                                                           

 

 

اخبار | کارت گرافیک | رونمایی از قدرتمندترین خنک کننده کارت گرافیک توسط گیگابایت

رونمایی از قدرتمندترین خنک کننده کارت گرافیک توسط گیگابایت

فراایران-همانطور که پیش بینی میشد، شرکت های بزرگ و کوچک فعال در صنعت فن آوری اطلاعات در نمایشگاه کامپیوتکس امسال در کشور تایوان شرکت کردند و جدیدترین فن آوریها، دست آوردها و محصولات خود را در معرض دید عموم قرار دادند.

یکی از فعالترین این شرکتها، گیگابایت بود که مانند هر سال فن آوریهای پیشرفته ای را معرفی کرد که بر خی از آنها نیز به عنوان برترینهای کامپیوتکس امسال شناخته شدند.

یکی از این فن آوریها نسل جدید سیستم خنک کننده WINDFORCE بود که کاملا توسط گیگابایت طراحی شده و مخصوص کارتهای گرافیکی این شرکت است. توان خنک کنندگی این سیستم خنک کننده در نسل قبلی برابر با 450 وات اندازه گیری شده بود که در نسل جدید این عدد به 600 وات رسیده است. تغییرات هوشمندانهای که گیگابایت در طراحی کل اجزای سیستم خنک کننده بوجود آورده است باعث این پیشرفت شدهاند. از جمله این تغییرات میتوان به طراحی جدید پرههای فن اشاره کرد که با یک تغییر کوچک در زاویه قرارگیری، میزان راندمان آنها تا 23 درصد افزایش یافته است. همچنین لبه دیوارههای آلمومینیومی سینک خنک کننده، شکل جدید و غیر هم سطحی به خود گرفته است که باعث بهبود 45 درصدی عملکرد سیستم در دفع حرارت از نقاط مهم کارت گرافیک شده است.

علاوه بر این، ترکیب آلیاژ مس بکار رفته در لولههای رسانای گرما، با تغییراتی همراه بوده که نتیجه مدتها آزمایش در لابراتوارهای پیشرفته گیگابایت است. طراحی چند لایه این لولههای جدید کمک شایانی به انتقال حرارت به خارج از سطح برد کارت گرافیک میکند. حاصل تمامی این تغییرات و طراحیهای خلاقانه گیگابایت، افزایش 33 درصدی کارایی این سیستم خنک کننده نسبت به سیستم خنک کننده پیش فرض است.

نمایشگاه کامپیوتکس 2014 فرصت مناسبی برای معرفی این سیستم خنک کننده بینظیر بود و از این به بعد باید شاهد عرضه خنک ترین کارتهای گرافیکی دنیا از سوی گیگابایت باشیم. کارتهای گرافیکی که همواره همزمان با عرضه جهانی، در بازاهای داخلی کشور نیز با گارانتی آواژنگ در اختیار کاربران قرار گرفتهاند.