farairannews.ir

درباره فرا ایران

فراایران، وب سایت خبری و تحلیلی است که در حوزههای آی تی، اقتصادی و دانش فعالیت میکند. این وب سایت، اخبار و مقالات روز دنیا را در اختیار شما خوانندگان گرامی قرار میدهد.گفتنی است که استفاده از اخبار این وب سایت تنها با ذکر منبع (فراایران) و نام نویسنده آزاد است. فراایران هیچ مسئولیتی در ارتباط با صحت و سقم اخبار مربوط به شرکت‌ها ندارد.

فیسبوک-اینستاگرام

https://www.facebook.com/ITfarairan

با پیوستن به پیج فراایران در فیسبوک از آخرین اخبار دنیای آی تی در صفحه  فیسبوک خود مطلع شوید.                                                                                           

https://www.instagram.com/farairan_news

صفحه اینستاگرام فراایران.                                                                                                                                                                                                                                                                           

http://telegram.me/farairan_news

کانال رسمی تلگرام فراایران.                                                                                                                                                                                                                                                                           

 

 

اخبار | کارت گرافیک | ایسوس از کارت های گرافیکی Strix GTX 980 و Strix GTX 970 را رونمایی نمود

ایسوس از کارت های گرافیکی Strix GTX 980 و Strix GTX 970 را رونمایی نمود

فراایران-مدتها بود که پیرامون عرضه نسل جدید کارتهای گرافیکی ساخت Nvidia شایعات زیادی مطرح بود. تا اینکه این شرکت با معرفی محصولات سری 9 خود به این شایعات پایان داد.

ایسوس نیز به عنوان یکی از شرکای بزرگ این شرکت، جزو اولین شرکتهایی بود این سری را در سبد تولیدی محصولات خود نهاد.

اما  کارتها  جدید عرضه شده متعلق به خانواده جدید Strix  این شرکت میباشد. کارتهای گرافیکی Strix GTX 980 و Strix GTX 970  دو محصول جدید ایسوس میباشد. این کارتهای گرافیکی به همراه فناوریهای انحصاری ایسوس از جمله DirecCUII و 0dB fan برای تامین عمل کرد خنکتر و بی صدا تر طراحی و ساخته شدهاند.

کارتهای گرافیکی جدید ایسوس به فناوری انحصاری VRM Digi+  و تجهیزات Super Alloy Power ایسوس مجهز هستند تا پایداری و دمای دستگاه را تحت کنترل کامل خود درآورند. به علاوه فناوری GPU Tweak نیز برای اورکلاکینگ و سهولت اجرای بازیهای آنلاین به راحتی و با سرعت بیشتر در نظر گرفته شده است.

Strix GTX 980 و Strix GTX 970 توسط ایسوس و به صورت پیش فرض اورکلاک شده و فرکانس پردازنده گرافیکی آنها به ترتیب به 1279 مگاهرتز و 1253 مگاهرتز افزایش یافته است. این دو کارت گرافیکی به 4 گیگابایت حافظه GDDR5 مجهز هستند. در زمان اجرای بنچمارک 3DMark Fire Strike Extreme در رزولوشن 1920x1080 FHD عملکرد کارت Strix GTX 980 به نسبت 3.7 درصد و کارت گرافیکی Strix GTX 970 به نسبت 7درصد سریعتر از کارت مرجع به ثبت رسیده است.

Strix GTX 980 به همراه برچسبهای  قرمز و سیاه متالیک ارائه میشود تا گیمرها بتوانند بدنه کارت گرافیکی خود را به سلیقه و دلخواه خودشان تزئیین کنند.

کارت Strix GTX 980 و Strix GTX 970 هر دو از فناوری انحصاری DirectCU II  ایسوس برخوردار هستند که سیستم خنک کنندگی کارت مرجع را متحول ساخته و 40 درصد حرارت بیشتری را دفع می نماید. طراحی این فناوری به گونهای است که فرایند ازبین بردن گرما 220 درصد افزایش مییابد و درنتیجه کارت میتواند 30درصد خنک تر و سه برابر کم صدا تر کار کند و پایداری عملکرد خود را در حین پردازشهای سنگین حفظ کند.

کارتهای سری Strix ایسوس از فناوری 0dB fan برخوردار هستند که به گیمرها اجازه می‌‌دهد تا بازیهایی نظیر League of Legends و StarCarfts را در سکوت کامل اجرا کنند و این سکوت را مدیون طراحی ویژه سیستم خنک کننده این کارتها هستند.

کارتهای گرافیکی Strix GTX 980 و Strix GTX 970 از فناوری Digi+ VRM برخوردار هستند. این فناوری از مدار رگولاتور ولتاژ دیجیتالی برای کاهش نویز برق به میزان 30 درصد، کاهش 15 درصدی مصرف برق و افزایش کلی ثبات کارت 2.5 برابر بیشتر از کارت مرجع استفاده میکند. کارت گرافیکی Strix GTX 970 به صورتی طراحی شده است که تنها نیازمند یک کابل برق 8 پینی باشد تا مدیریت کابلهای درون کیس سادهتر انجام شود.

پایش و کنترل آنی با فناوری GPU Tweak

کارتهای گرافیکی Strix GTX 980 و Strix GTX 970 به همراه فناوری GPU Tweak ارائه میشوند که به کاربران اجازه میدهد تا به بالاترین سطح از عملکرد کارت گرافیکی دست پیدا کنند. GPU Tweak این امکان را به کاربر میدهد تا سرعت، ولتاژ و نرخ کلاک حافظه ویدیوی GPU را به صورت لحظهای و حقیقی کنترل کند و در نتیجه عملیات اورکلاکینگ با اطمینان و پایداری بیشتری انجام خواهد شد. به علاوه GPU Tweak از یک ابزار streaming نیز برخوردار است و سایر کاربران میتوانند به صورت همزمان بازی های در حال اجرا را مشاهده کنند.