اخبار مهم

28 اردیبهشت 1395
25 اردیبهشت 1395
24 اردیبهشت 1395
22 اردیبهشت 1395

درباره فرا ایران

فراایران، وب سایت خبری و تحلیلی است که در حوزههای  آی تی، اقتصادی و دانش فعالیت میکند. این وب سایت، اخبار و مقالات روز دنیا را در اختیار شما خوانندگان گرامی قرار میدهد.گفتنی است که استفاده از اخبار این وب سایت تنها با ذکر منبع (فراایران) و نام نویسنده آزاد است. فراایران هیچ مسئولیتی در ارتباط با صحت و سقم اخبار مربوط به شرکت‌ها ندارد.

فیسبوک-اینستاگرام

https://www.facebook.com/ITfarairan

با پیوستن به پیج فراایران در فیسبوک از آخرین اخبار دنیای آی تی در صفحه  فیسبوک خود مطلع شوید.                                                                                           

https://www.instagram.com/farairan_news

صفحه اینستاگرام فراایران.                                                                                                                                                                                                                                                                           

http://telegram.me/farairannews

کانال رسمی تلگرام فرا ایران.                                                                                                                                                                                                                                                                           

 

 

دانش

فراایران- یکی از روش‌های پیشگیری از بیماری و حفظ سلامتی، مصرف درست مایعات و کنترل چرخه آب در بدن است. شرکت آب دماوند به‌عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده آب بسته‌بندی در کشور، به‌منظور بالابردن سطح آگاهی جامعه در ارتباط با مصرف آب، تاکنون تحقیقات و فعالیت‌های بسیاری در زمینه فرهنگ‌سازی مصرف آب، ترتیب داده است.

09 اردیبهشت 1395

فراایران- همیشه شنیده‌ایم که باید خوابی منظم و کافی داشته باشیم که اگر اینطور نباشد روز خوبی نخواهیم داشت. در همین راستا دانشمندان با بررسی‌هایی که انجام داده‌اند به این نتیجه رسیده‌اند که کسانیکه کمتر از هفت ساعت در شب می‌خوابند بیشتر از افرادیکه هفته ساعت یا بیشتر خواب شبانه دارند در معرض بیماری‌ها هستند.

22 مهر 1394

فراایران-خواب بعد از ظهر یا قیلوله از قدیم بین ما ایرانی‌ها طرفدار داشته و دارد. با جستجوی ساده‌ای در اینترنت متوجه می‌شویم که بعضی این خواب را به دلیل تقویت حافظه بلند مدت یا کاهش بیماری‌های قلبی و عروقی و کاهش استرس به مدت  15 دقیقه تا یک ساعت توصیه کرده‌اند و بعضی هم آن را موجب رخوت و تنبلی و چاقی می‌دانند.

01 مهر 1394

فراایران- یک محقق ایرانی موفق به ساخت و ثبت اختراع در آمریکا شده است. این اختراع یک آینه هوشمند است که نمونه‌های دیگر آن توسط شرکت‌های بزرگ فناوری طراحی شده‌اند اما این آینه نخستین آینه با کاربرد خانگی و قابلیت‌های خاص در خانه است.

06 تیر 1394

فراایران- همیشه ترس از لرزش زمین و آوار شدن سقف خانه‌ها روی ساکنین‌اش در دل انسان‌ها وجود داشته است. هر چند وقت با داغ شدن بحث زلزله می‌شنویم که جانوران اهلی یا وحشی می‌توانند وقوع زلزله را پیش‌بینی کنند. اما این گفته چقدر صحت دارد؟

09 خرداد 1394

فراایران-همیشه خوانده‌ایم که ماهی‌ها مهره‌داران خونسردی هستند اما با تحقیق روی ماهی اوپا (opah) که اندازه تایر اتومبیل است، این تصور کمی تغییر کرد، چون این ماهی خونی گرم دارد.

09 خرداد 1394

فراایران-دلفین‌ها پستاندارانی هستند که با سطح هوش بالا و  با رفتار دوستانه و پر جنب وجوش همیشگی خود از قرن‌ها پیش تا به حال توانسته‌اند با انسان‌ها رابطه خوبی برقرار کنند و توجه ما را به خود جلب کنند.

29 اردیبهشت 1394

موش‌های نابینا با اتصال قطب‌نمای دیجیتال کوچکی به مغزشان راه خود را پیدا کردند

فراایران- همیشه تصور اینکه افراد روشندل چگونه می‌توانند مسیر خود را تشخیص دهند برای خیلی از بینایان سوال بوده است.

09 اردیبهشت 1394

فراایران-شاید تماشای درخشش نور خورشید به روی آب‌های دریا همیشه خوشایند باشد اما این منظره دلپذیر برای کوسه‌های بزرگ سفید رنگ پوششی است تا به قربانی‌های خود حمله کنند.

17 فروردین 1394

فراایران- پلاستیک‌های حبابی یا نایلون‌های ضربه گیر که کاربرد اصلی آنها جلوگیری از شکستن اشیا و در بسته بندی‌ها نقش محافظ کالای را برعهده دارند، بیشتر به عنوان وسیله‌ای برای سرگرمی شناخته شده‌اند تا با ترکاندن حباب‌های آن و شنیدن صدای ترکیدن موجب سرگرمی مصرف کنندگان شوند.

17 فروردین 1394