farairannews.ir

درباره فرا ایران

فراایران، وب سایت خبری و تحلیلی است که در حوزههای آی تی، اقتصادی و دانش فعالیت میکند. این وب سایت، اخبار و مقالات روز دنیا را در اختیار شما خوانندگان گرامی قرار میدهد.گفتنی است که استفاده از اخبار این وب سایت تنها با ذکر منبع (فراایران) و نام نویسنده آزاد است. فراایران هیچ مسئولیتی در ارتباط با صحت و سقم اخبار مربوط به شرکت‌ها ندارد.

فیسبوک-اینستاگرام

https://www.facebook.com/ITfarairan

با پیوستن به پیج فراایران در فیسبوک از آخرین اخبار دنیای آی تی در صفحه  فیسبوک خود مطلع شوید.                                                                                           

https://www.instagram.com/farairan_news

صفحه اینستاگرام فراایران.                                                                                                                                                                                                                                                                           

http://telegram.me/farairan_news

کانال رسمی تلگرام فراایران.                                                                                                                                                                                                                                                                           

 

 

اخبار | دانش | توسعه پلتفرم مدیریت دسترسی به داده‌ها و اطلاعات ماهواره‌ای

توسعه پلتفرم مدیریت دسترسی به داده‌ها و اطلاعات ماهواره‌ای

فراایران- امروزه، تمایل گسترده کاربران برای دسترسی به داده‌ها و اطلاعات ماهواره‌ای از یک سو و نیاز کسب و کارهای فضا پایه به این داده‌ها جهت خلق ارزش افزوده از سویی دیگر کاملاً مشخص و قابل درک است.

از طرفی، روش‌های سنتی ارایه داده‌های خام به کاربران دیگر کارایی لازم را ندارد و باعث موازی کاری در دریافت و ذخیره سازی داده‌ها توسط کاربران مختلف می شود.

مهدی ابوالقاسمی مدیر کل فناوری اطلاعات سازمان فضایی ایران در گفتگو با روابط عمومی سازمان، ضمن بیان این مطلب گفت: سازمان فضایی ایران با درک نیاز کاربران و مطالعه پروژه‌های مشابه در آژانس فضایی اروپا و ناسا، تصمیم به توسعه یک پلتفرم مدیریت دسترسی به داده‌ها و اطلاعات ماهواره‌ای گرفته و فاز امکان سنجی و طراحی مفهومی آن را آغاز کرده است.
وی با تشریح این پلتفرم گفت: پلتفروم مدیریت و دسترسی به داده‌های ماهواره‌ای، مجموعه ای از زیرساخت‌های نرم‌افزاری است که با هدف ارایه سرویس‌ها و داده‌های سنجش از دور در راستای تکمیل زنجیره ارزش زیست بوم این ماهواره ها در حال طراحی است.
ابوالقاسمی ادامه داد: این پلتفرم امکان ورود، آرشیو و ذخیره سازی، مدیریت، پردازش و تحلیل داده‌ها و تصاویر ماهواره‌ای و در نهایت تولید و ارایه محصولات و سرویس‌های متنوع را در حوزه‌های هواشناسی، مدیریت شهری، کشاورزی، محیط زیست و مدیریت بحران به مخاطبانی همچون کاربران عمومی، پژوهشگران، سازمان‌های دولتی، کسب و کارها و ... فراهم می سازد.
وی با اشاره به دیگر قابلیت های این پلتفرم اظهار داشت: این پلتفرم با استفاده از تکنولوژی‌های روز در زمینه مدیریت کلان داده، رایانش ابری و مجازی سازی توسعه داده خواهد شد و از زیرساخت مرکز داده سازمان فضایی ایران جهت ارائه سرویس‌ها و انجام پردازش‌های لازم استفاده خواهد کرد.

مدیر کل فناوری اطلاعات سازمان فضایی ایران خاطر نشان کرد:با توسعه این بستر، کاربران در سطوح مختلف قادر خواهند بود از وجود داده‌های خام و محصولات پردازش شده براساس معیارهای مختلف جستجو، مطلع شده و درصورت نیاز آنها را دریافت کنند، همچنین کاربران تخصصی بدون نیاز به دانلود داده‌ها، امکان بکارگیری API های ارائه شده توسط این پلتفرم را در محصولات و سامانه‌های نرم افزاری مکان محور تخصصی خود را خواهند داشت.
وی در پایان با اشاره به اهداف اصلی پروژه گفت: ایجاد زیرساخت نگهداری کلان داده‌های ماهواره‌ای و مدیریت و بروز رسانی آنها، ایجاد زیرساخت پردازش و تحلیل های کلان داده‌های ماهواره‌ای، ارایه سرویس های سنجش دوری در بستر وب، موبایل و رومیزی، ارایه رابط کاربری برنامه نویسی (API) مربوط به سرویس های سنجش از دوری، ارایه سرویس های تخصصی سنجش از دور به سازمان ها و کسب و کارهای فضاپایه، ارایه سرویس های پردازشی به کسب و کارها در بستر پلتفرم به منظور حذف نیاز به دانلود داده‌ها و حمایت از کسب و کارها فضاپایه از طریق ارایه داده و اطلاعات و تجاری سازی سرویس های سنجش از دوری از اهداف اصلی این پلتفورم محسوب می‌شود.
 

دیدگاه‌ها

ارسال دیدگاه جدید

محتواي اين فيلد خصوصي نگهداشته شده و قابل مشاهده توسط عموم نخواهد بود.
  • تگ‌های HTML مجاز: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگراف‌ها به صورت خودکار شکسته می‌شوند.

اطلاعات بیشتر درباره فرمت های ورود اطلاعات

کپچا
این پرسش به منظور تامین امنیت بیشتر در برنامه و شناسایی شما به عنوان یک کاربر انسانی ارائه شده است تا از پر شدن اتوماتیک فرم توسط روبات ها و اسپمرها جلوگیری به عمل آید.
کپچای تصویری
اعداد داخل تصویر را وارد کنید.