farairannews.ir

درباره فرا ایران

فراایران، وب سایت خبری و تحلیلی است که در حوزههای آی تی، اقتصادی و دانش فعالیت میکند. این وب سایت، اخبار و مقالات روز دنیا را در اختیار شما خوانندگان گرامی قرار میدهد.گفتنی است که استفاده از اخبار این وب سایت تنها با ذکر منبع (فراایران) و نام نویسنده آزاد است. فراایران هیچ مسئولیتی در ارتباط با صحت و سقم اخبار مربوط به شرکت‌ها ندارد.

فیسبوک-اینستاگرام

https://www.facebook.com/ITfarairan

با پیوستن به پیج فراایران در فیسبوک از آخرین اخبار دنیای آی تی در صفحه  فیسبوک خود مطلع شوید.                                                                                           

https://www.instagram.com/farairan_news

صفحه اینستاگرام فراایران.                                                                                                                                                                                                                                                                           

http://telegram.me/farairan_news

کانال رسمی تلگرام فراایران.                                                                                                                                                                                                                                                                           

 

 

اخبار | امنیت | چین میزبان برنامه‌های مخرب آندروید

چین میزبان برنامه‌های مخرب آندروید

فراایران-بررسی‌های بلند مدت موسسه AV-Comparative نشان می‌دهد، درحالی که طی سال‌های اخیر کدهای مخرب موثر بر گوشی‌های آندروید به طرز فزاینده‌ای رشد داشته است، بیش از هفت هزار برنامه خطرناک در فروشگاه‌های فروش برنامه های جانبی آندروید کشف و شناسایی شده است.

این پژوهش که از ماه نوامبر سال 2012 شروع شده است و تا ماه می 2013 ادامه داشته است، به بررسی بیش از 20 فروشگاه برنامه‌های جانبی پرداخته و در نهایت هفت هزار و 175 تروجان ویژه آندروید را کشف کرده است. همچنین تعداد زیادی برنامه مشکوک نیز شناسایی شده است که در صورت اضافه شدن به فهرست بالا رقم بسیار بیشتری خواهد شد.

این در حالیست که بیشتر این تروجان‌ها در فروشگاه های کشور چین میزبانی و از آنجا به سایر نقاط بویژه بازارهای پررونق آسیا گسترش یافته‌اند.

از این رو و به دنبال وجود بازارهای خوب و قابل توجه در کشورهای آسیایی مجال چندانی برای بازارهای اروپایی و امریکایی نمانده و این برنامه‌ها بسیار کمتر در فروشگاه های این دو قاره توزیع شده و هدف ثانویه این تروجان‌ها هستند. 

موسسه AV-Comparative همچنین در گزارش خود اشاره کرده است که نمی‌توان نتیجه قطعی گرفت که در این دو قاره هیچ خطری وجود ندارد چرا که انواع مختلف تهدیدات به اندازه کافی در سراسر جهان گسترده شده اند و هر کدام از آنها نیز توانایی سازگاری با پایگاه‌های مختلف را دارند.

براساس گزارش موسسه AV-Comparative علت تفاوت میزان تهدیدات در دو قاره اروپا و آسیا به عوامل مختلفی بر می‌گردد اما مهمترین دلیل این است که در کشورهای آسیایی بیشتر از سایر کشورها از گوشی‌های تلفن همراه به عنوان جایگزین کامپیوتر استفاده می شود. در واقع افراد در قاره آسیا اغلب امور بانکی و نقل و انتقالات پولی و مالی خود را از طریق گوشی موبایل انجام می‌دهند که این مسئله بدون رعایت کلیه جوانب امنیتی بسیار خطرناک است.

Panda Mobile Security

از این رو و به دلیل گسترش هرروزه حملات مخرب به گوشی‌های موبایل بویژه برای آن دسته از افرادی که از گوشی خود تنها برای تماس و یا پاسخ دادن به تماس دیگران استفاده نمی‌کنند، امری اجتناب ناپذیر است. پس نصب یک آنتی ویروس به منظور حفاظت از اطلاعات شخصی و مقابله با حملات فزاینده نفوذی و هکری بر روی تلفن همراه ضروری است.

شرکت پاندا سکیوریتی محصول Panda Mobile Security را ویژه آندروید و برای پاسخ به کلیه نیازهای امنیتی کاربران منتشر کرد. از جمله قابلیت‌ها و امکانات این محصول می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • اسکن از جدیدترین برنامه‌های جانبی نصب شده بر روی گوشی تلفن همراه
  • حفاظت در برابر دانلودهای ناخواسته
  • اسکن کارت SD
  • بررسی مجوزهای دسترسی برنامه های نصب شده

علاقه مندان به دریافت و نصب نسخه آزمایشی این محصول می‌توانند به این آدرس مراجعه کنند.