farairannews.ir

درباره فرا ایران

فراایران، وب سایت خبری و تحلیلی است که در حوزههای آی تی، اقتصادی و دانش فعالیت میکند. این وب سایت، اخبار و مقالات روز دنیا را در اختیار شما خوانندگان گرامی قرار میدهد.گفتنی است که استفاده از اخبار این وب سایت تنها با ذکر منبع (فراایران) و نام نویسنده آزاد است. فراایران هیچ مسئولیتی در ارتباط با صحت و سقم اخبار مربوط به شرکت‌ها ندارد.

فیسبوک-اینستاگرام

https://www.facebook.com/ITfarairan

با پیوستن به پیج فراایران در فیسبوک از آخرین اخبار دنیای آی تی در صفحه  فیسبوک خود مطلع شوید.                                                                                           

https://www.instagram.com/farairan_news

صفحه اینستاگرام فراایران.                                                                                                                                                                                                                                                                           

http://telegram.me/farairan_news

کانال رسمی تلگرام فراایران.                                                                                                                                                                                                                                                                           

 

 

اخبار | امنیت | اخاذان اینترنتی، برنده واقعی در قیمت گذاری

اخاذان اینترنتی، برنده واقعی در قیمت گذاری

فراایران- همزمان با تمام شدن تابستان و نزدیک شدن به فصل بازگشایی مدارس، پیشنهادات مختلفی برای خرید انواع نرم افزارها و سخت افزارها در بازار ارائه می‌شود. در چنین شرایطی مجرمان سایبری همیشه در صحنه نیز به دنبال بهره برداری از این رویداد هستند.

به همین دلیل یکی از پیشنهادات ویژه در فضای مجازی، خرید بدافزار از نوع اخاذان اینترنتی است.

به گفته محققان امنیتی شرکت پاندا سکیوریتی این تروجان‌های اخاذ اگرچه از نظر رفتاری بسیار شبیه به خانواده ویروس‌های پلیس هستند اما قیمت آنها در بازارهای امریکایی به مراتب ارزان تر است. همانطور که در دنیای واقعی رقابت به ارائه قیمت‌های بهتر و ارزان تر منجر می‌شود، در دنیای ویروس‌ها هم قیمت پایین تر اخاذان نسبت به سایر بدافزارها سبب شده است تا خواهان بیشتری داشته باشند و همچنین انواع مختلفی از آنها تهیه و تولید شود.

محققان امنیتی شرکت پاندا سکیوریتی در جدیدترین نوع تروجان اخاذی که به تازگی کشف کرده‌اند و با نگاه دقیق تر به رفتار این نوع از اخاذان اینترنتی، در نهایت به این نتیجه رسیده‌اند که اکثر این بدافزارها با زبان برنامه نویسی دلفی نوشته شده و با سواستفاده ار آیکون برنامه Adobe flash سعی در فریب قربانیان دارند. همچنین اکثر این تروجان‌ها در صفحه نمایش سیستم قربانی یک پیام معمولی را به نمایش می‌گذارند اما در جدیدترین نوع از این بدافزارها که توسط محققان امنیتی شرکت پاندا سکیوریتی کشف شده است، علاوه بر نمایش یک پیام معمولی که مبلغی را برای بازیابی سیستم طلب کرده است، یک ویدئو نیز برای قربانی به نمایش گذاشته می‌شود که به نظر می‌رسد از وب کم کاربر در حال پخش است.

محققان امنیتی آزمایشگاه پاندا سکیوریتی در نهایت به این نتیجه رسیده‌اند که با توجه به قیمت پایین بدافزارهای اخاذ در بازار، این احتمال وجود دارد که هر روز بر تعداد این بدافزارها افزوده شود. در این شرایط بهترین روش برای مقابله با این نوع از اخاذان اینترنتی، هوشیاری کاربران و استفاده از یک آنتی ویروس همیشه بروز است.