farairannews.ir

درباره فرا ایران

فراایران، وب سایت خبری و تحلیلی است که در حوزههای آی تی، اقتصادی و دانش فعالیت میکند. این وب سایت، اخبار و مقالات روز دنیا را در اختیار شما خوانندگان گرامی قرار میدهد.گفتنی است که استفاده از اخبار این وب سایت تنها با ذکر منبع (فراایران) و نام نویسنده آزاد است. فراایران هیچ مسئولیتی در ارتباط با صحت و سقم اخبار مربوط به شرکت‌ها ندارد.

فیسبوک-اینستاگرام

https://www.facebook.com/ITfarairan

با پیوستن به پیج فراایران در فیسبوک از آخرین اخبار دنیای آی تی در صفحه  فیسبوک خود مطلع شوید.                                                                                           

https://www.instagram.com/farairan_news

صفحه اینستاگرام فراایران.                                                                                                                                                                                                                                                                           

http://telegram.me/farairan_news

کانال رسمی تلگرام فراایران.                                                                                                                                                                                                                                                                           

 

 

اخبار | امنیت | چرا باید یک آنتی ویروس ویژه آندروید نصب کنیم؟

چرا باید یک آنتی ویروس ویژه آندروید نصب کنیم؟

فراایران- طی دهه اخیر حمله تروجان‌ها و بدافزارها به سیستم‌های رایانه‌ای شخصی و بعدتر از آن به گوشی‌های تلفن همراه به سرنوشت محتوم همه کاربران تبدیل شده است.

چراکه با گسترش اینترنت و نفوذ آن به همه ابعاد زندگی افراد راه چاره‌ای نیست جز آنکه با کمک یک آنتی ویروس از خودمان در برابر هزاران حمله بدافزاری که هرروزه در فضای مجازی گسترش پیدا می کند، مقابله کنیم.

در حال حاضر انواع مختلف سیستم عامل ها در معرض انواع مختلفی از بدافزارها و تروجان‌ها قرار گرفته اند که هر کدام به نوعی به دنبال سوءاستفاده از نقاط ضعف سیستم عامل ها و نفوذ به سیستم کاربران هستند.

 در این میان اخیراً سیستم آندروید از محبوبیت ویژه ای بین نفوذگران برخوردار شده است. چراکه آندروید توانسته است در مدت زمان کوتاهی به بازار گوشی‌های تلفن همراه راه باز کرده و بخش بزرگی از این بازار را به خود اختصاص دهد.
طبق گزارشی که به تازگی توسط موسسهAV_Testمنتشر شده است، هم اکنون بیش از 900 هزار گونه مختلف از بدافزارهای ویژه آندروید کشف و شناسایی شده است.

 براساس این گزارش شیوع گسترده این بدافزارها قبل از هر چیزی نشان دهنده ناآگاهی کاربران از خطرات موجود و بی توجهی به تهدیدات فضای مجازی است.

علاوه بر این محققان امنیتی آزمایشگاه پاندا سکیوریتی نیز اعلام کرده‌اند بسیاری از بدافزارهای ویژه آندروید از دسته تروجان هایی هستند که از طریق ارسال SMS و یا برنامه های جانبی مخرب که از راه دور توسط کلاهبرداران اینترنتی کنترل می شوند، به گوشی‌های تلفن همراه کاربران نفوذ کرده و با ارسال اطلاعیه های دروغین سعی در فریب کاربران دارند.

محققان امنیتی شرکت پاندا سکیوریتی همچنین معتقدند فقدان کنترل کیفیت در بازار رسمی گوگل در توزیع برنامه‌های جانبی معتبر در فروشگاه های Google Play سبب شده است تا هم اکنون بیش از 9 میلیون برنامه مخرب از سوی کاربران دریافت شود.

چطور از گوشی تلفن همراه خود در برابر این بدافزارها محافظت کنیم؟

محققان امنیتی آزمایشگاه پاندا سکیوریتی در ادامه به کلیه کاربران توصیه می‌کنند اگر نمی خواهند در معرض حملات تخریبی بدافزارها قرار بگیرند و مفت و مجانی اطلاعات خود را در دسترس کلاهبرداران قرار دهند بهتر است توصیه‌های زیر از شرکت پاندا سکیوریتی را جدی بگیرند.
-1
هرگز برنامه‌های جانبی مورد نیاز خود را از فروشگاه‌های غیر رسمی دریافت نکنید و قبل از اجرای هر یک از این برنامه‌ها گوشی موبایل خود را با یک ضدویروس بروز اسکن نمایید.  

-2 از یک آنتی ویروس ویژه آندروید استفاده کنید. یک آنتی ویروس ویژه آندروید به شما کمک می‌کند تا متوجه شوید کدام برنامه مخرب است و از اجرای آن بر روی گوشی تلفن همراه شما جلوگیری خواهد کرد. پس با بروز نگه داشتن آنتی ویروس ویژه آندروید خود خیال خود را از هر بابت راحت نگه دارید.
3    
-اگر هنور نسبت به نصب یک آنتی ویروس بر روی گوشی هوشمند خود اقدام نکرده‌اید همین حالا می توانید Panda Mobile Security for Android را برای مدت سه ماه به صورت رایگان دانلود کرده و از نهایت حفاظت لذت ببرید.

برای دریافت نسخه 3 ماهه رایگان این آنتی ویروس می توانید وب سایت محلی این شرکت به این آدرس مراجعه کنید.