farairannews.ir

درباره فرا ایران

فراایران، وب سایت خبری و تحلیلی است که در حوزههای آی تی، اقتصادی و دانش فعالیت میکند. این وب سایت، اخبار و مقالات روز دنیا را در اختیار شما خوانندگان گرامی قرار میدهد.گفتنی است که استفاده از اخبار این وب سایت تنها با ذکر منبع (فراایران) و نام نویسنده آزاد است. فراایران هیچ مسئولیتی در ارتباط با صحت و سقم اخبار مربوط به شرکت‌ها ندارد.

فیسبوک-اینستاگرام

https://www.facebook.com/ITfarairan

با پیوستن به پیج فراایران در فیسبوک از آخرین اخبار دنیای آی تی در صفحه  فیسبوک خود مطلع شوید.                                                                                           

https://www.instagram.com/farairan_news

صفحه اینستاگرام فراایران.                                                                                                                                                                                                                                                                           

http://telegram.me/farairan_news

کانال رسمی تلگرام فراایران.                                                                                                                                                                                                                                                                           

 

 

اخبار | امنیت | VPNها جلوی ورود تهدیدات امنیتی را می‌گیرند

VPNها جلوی ورود تهدیدات امنیتی را می‌گیرند

فراایران- موسسه idcloak به تازگی اقدام به انتشار مقاله‌ای کرده است که در آن به بررسی انواع تهدیدات امنیتی و راه‌های مقابله با هر یک از آنها در امن نگاه داشتن سیستم‌های کامپیوتری در حالی که کاربران در حال بازدید از وب سایت‌های آلوده هستند، پرداخته است.

در این مقاله عنوان شده است هکرها روش ها، ابزارها و شیوه های مختلفی را برای انتشار و آلوده سازی سیستم‌ها دارند و اگرچه در بازه‌های زمانی تغییرات کوچکی در روش‌های خود ایجاد می کنند اما در طی زمان کمتر دچار تغییرات کلی شده‌اند. در چنین شرایطی کاربران نیز به دنبال بکارگیری روش‌ها و اقداماتی هستند تا از این طریق در معرض کمترین آسیب از سوی هکرها قرار گیرند. یکی از این روش‌ها استفاده از VPNبرای حفاظت آنلاین و بویژه حفاظت در برابر حملات فیشینگ است،

براساس مقاله منتشر شده توسط موسسهidcloak، بهترین راه دفاع از اطلاعات و داده‌های کاربران استفاده از شبکه اختصاصی مجازی یا همان VPN است که سبب می‌شود داده‌ها از طریق یک تونل رمزنگاری شده امن منتقل شده و همچنین داده‌ها و اطلاعات حساس را از دید کلاهبرداران و نفوذگران پنهان می‌کند.

محققان امنیتی در انتهای این مقاله تاکید کرده‌اند از آنجاکه تهدیدات امنیتی و همچنین حملات فیشینگ به طرز فزاینده‌ای در بین کلاهبرداران رشد داشته است و هر روزه شاهد انواع متنوعی از این تهدیدات هستیم، کاربران نیز باید با هوشیاری بیشتری به دنبال بکارگیری روش‌های مختلف به منظور مقابله با آنها و حفاظت از خود در دنیای مجازی باشند.