farairannews.ir

درباره فرا ایران

فراایران، وب سایت خبری و تحلیلی است که در حوزههای آی تی، اقتصادی و دانش فعالیت میکند. این وب سایت، اخبار و مقالات روز دنیا را در اختیار شما خوانندگان گرامی قرار میدهد.گفتنی است که استفاده از اخبار این وب سایت تنها با ذکر منبع (فراایران) و نام نویسنده آزاد است. فراایران هیچ مسئولیتی در ارتباط با صحت و سقم اخبار مربوط به شرکت‌ها ندارد.

فیسبوک-اینستاگرام

https://www.facebook.com/ITfarairan

با پیوستن به پیج فراایران در فیسبوک از آخرین اخبار دنیای آی تی در صفحه  فیسبوک خود مطلع شوید.                                                                                           

https://www.instagram.com/farairan_news

صفحه اینستاگرام فراایران.                                                                                                                                                                                                                                                                           

http://telegram.me/farairan_news

کانال رسمی تلگرام فراایران.                                                                                                                                                                                                                                                                           

 

 

اخبار | امنیت | مرورگر کروم امن‌تر شد

مرورگر کروم امن‌تر شد

فراایران-گوگل در جدیدترین نسخه از مرورگر کروم، 50 نقص امنیتی را برطرف کرد.

مرورگر کروم هم اکنون بیش از 750 میلیون کاربر فعال در جهان دارد که به عنوان رقیب اصلی مرورگراینترنت اکسپلورر، از محبوبیت بالایی هم برخوردار است.

نسخه جدید مرورگر کروم بر روی سیستم عامل‌های ویندوز، لینوکس، مک و کروم فریم قابل استفاده است و پیشرفت‌های قابل توجهی نیز به لحاظ جستجوی راحت تر تصاویر، توسعه APIها، بهبود عملکرد و ثبات، در آن اعمال شده است.

علاوه بر اینها در این نسخه از مرورگر کروم، راه حل‌های امنیتی زیادی نیز لحاظ شده است که تعداد 15 عدد از آنها در دسته اهمیت بالا و متوسط قرار می‌گیرند. یکی از شیوه‌های رایج گوگل در انجام اصلاحیه های امنیتی و رفع نقاط ضعف محصولات خود، پرداخت پاداش به کلیه افرادی است که بتوانند حفره‌ها و نقاط ضعف امنیتی محصولات گوگل را کشف کنند. در آخرین نسخه از مرورگر کروم شرکت گوگل به کاشف نقاط ضعف امنیتی 25 هزار دلار پاداش داد. این درحالیست که پاداش‌های گوگل در طول عمر این محصول بسته به میزان اهمیت نقطه ضعف کشف شده از 500 دلار تا 30 هزار دلار است.

مشکلات امنیتی که در نسخه‌های قبلی وجود داشت اما در مرورگر فعلی برطرف شده است، مربوط به خطاهای مختلفی می شد که به دلیل استفاده رایگان به کاربر هشدار می‌داد. همچنین نقطه ضعفی که به تروجان ویژه نوار آدرس اجازه می‌داد با نصب نوار آدرس‌های جعلی کاربر را به صفحات تقلبی مورد نظر مهاجمان بکشاند نیز در این نسخه از مرورگر کروم رفع شده است.

لازم به ذکر است مرورگر کروم یک مرورگر منبع باز است که از سال 2008 تاکنون مورد استفاده کاربران قرار گرفته و هر روز بر محبوبیت آن نیز افزوده می‌گردد.