farairannews.ir

درباره فرا ایران

فراایران، وب سایت خبری و تحلیلی است که در حوزههای آی تی، اقتصادی و دانش فعالیت میکند. این وب سایت، اخبار و مقالات روز دنیا را در اختیار شما خوانندگان گرامی قرار میدهد.گفتنی است که استفاده از اخبار این وب سایت تنها با ذکر منبع (فراایران) و نام نویسنده آزاد است. فراایران هیچ مسئولیتی در ارتباط با صحت و سقم اخبار مربوط به شرکت‌ها ندارد.

فیسبوک-اینستاگرام

https://www.facebook.com/ITfarairan

با پیوستن به پیج فراایران در فیسبوک از آخرین اخبار دنیای آی تی در صفحه  فیسبوک خود مطلع شوید.                                                                                           

https://www.instagram.com/farairan_news

صفحه اینستاگرام فراایران.                                                                                                                                                                                                                                                                           

http://telegram.me/farairan_news

کانال رسمی تلگرام فراایران.                                                                                                                                                                                                                                                                           

 

 

اخبار | امنیت | گره کوری که به دست مایکروسافت و فیس بوک باز می شود

گره کوری که به دست مایکروسافت و فیس بوک باز می شود

فراایران- محققان امنیتی دو شرکت مایکروسافت و فیس بوک به طور گسترده در حال راه اندازی و ایجاد ابتکار عملی هستند تا طی آن بتوانند آسیب پذیریهای را که به طور وسیع در محصولات و برنامه‌های کاربردی این دو شرکت وجود دارد را شناسایی کرده و گزارش کنند.

برخلاف سایر برنامههای رفع اشکال و آسیب پذیری که این دو شرکت به طور جداگانه برای برنامهها و نرم افزارهای خود منتشر کردهاند، این بار این ابتکار عمل به هر دوی این شرکتها تعلق دارد تا طیف وسیعی از آسیب پذیریهای موجود در برنامهها و نرم افزارها مانند Internet Explorer، Adobe Reader و ... را پوشش دهد.

به گفته این محققان آنها همچنین در تلاش برای راه اندازی وب سایتی تحت این برنامه هستند تا گزارش آسیب پذیریها و نحوه پرداختن به آنها را گزارش دهد. در واقع این محققان به دنبال یافتن راهی برای افشای آسیب پذیریها و فرآیندهای پرداختن به آن هستند.

محققان امنیتی این دو شرکت هدف از این ابتکار عمل را ایجاد برنامهها و وب سایتهایی امن می دانند. این محققان در این راه روی کمک کاربران حساب باز کرده و نظام پاداشی را نیز برای آنها در نظر گرفتهاند که کمکی مناسب برای هر دوطرف است. آنها دو جایزه یکی برای کشف آسیب پذیری و دیگری برای حل و از بین بردن آن در نظر گرفتهاند. مایکروسافت و فیس بوک معتقدند زمانی که نرم افزار به سطحی از بلوغ و زیرساختهای اجرایی رسیده باشد به نفع همه است تا برای هر چه بیشتر ایمن کردن آن بکوشیم. متخصصان امنیتی این دو شرکت این اقدام را عاملی میدانند که به آنها در لمس بهتر آسیب پذیریهای امنیتی و پاسخ به موقع به هریک از آنها کمک خواهد کرد و گره کور نقاط ضعف امنیتی را باز خواهند کرد.

در نهایت اینکه همه شرکتهای بزرگ به دنبال سرمایه گذاریهای هنگف بر امنیت اینترنت هستند و تلاش میکنند تا جایی که امکان دارد نقاط ضعف و آسیب پذیریهای موجود در نرم افزارها و برنامههای خود را از بین ببرند. در این راه نیز روی کمک، همفکری و همراهی کاربران، حساب ویژه ای باز میکنند!!!