farairannews.ir

درباره فرا ایران

فراایران، وب سایت خبری و تحلیلی است که در حوزههای آی تی، اقتصادی و دانش فعالیت میکند. این وب سایت، اخبار و مقالات روز دنیا را در اختیار شما خوانندگان گرامی قرار میدهد.گفتنی است که استفاده از اخبار این وب سایت تنها با ذکر منبع (فراایران) و نام نویسنده آزاد است. فراایران هیچ مسئولیتی در ارتباط با صحت و سقم اخبار مربوط به شرکت‌ها ندارد.

فیسبوک-اینستاگرام

https://www.facebook.com/ITfarairan

با پیوستن به پیج فراایران در فیسبوک از آخرین اخبار دنیای آی تی در صفحه  فیسبوک خود مطلع شوید.                                                                                           

https://www.instagram.com/farairan_news

صفحه اینستاگرام فراایران.                                                                                                                                                                                                                                                                           

http://telegram.me/farairan_news

کانال رسمی تلگرام فراایران.                                                                                                                                                                                                                                                                           

 

 

اخبار | امنیت | برنامه های گوگل پِلی اطلاعات فیس بوک را سرقت میکند

برنامه های گوگل پِلی اطلاعات فیس بوک را سرقت میکند

فراایران-برخی از اپلیکیشنهای اندرویدی در گوگل پلی با روش فیشینگ اعتبار فیسبوک هزارن نفر از کاربران را به سرقت بردند.

Eset اخیرا دو مالوِر جدید در گوگل پِلی یافته است, که با رخنه به دو بازی  پر طرفدار Cowboy Jumpو  ChessAdventure و تغییر ظاهر این دو اپلیکیشن آنها را به یک تهدید جدی برای کاربران اندرویدی بدل کرده بود.

این برنامه‌ها شامل یک تروجان بودند که به آنها اجازه حمل کردن حملات فیشینگ فیسبوک را می‌دهد. گوگل اخیرا این دو اپلیکیشن بازی را از لیست خود حذف کرده و یک هشدار قبل از نصب برای آنها قرار داده است.

چند ماه پیش، گوگل اعلام کرد که در حال بهبود مکانیزم‌های امنیتی بر روی پلی استور است تا خطرات احتمالی که توسط مالور‌ها به وجود می‌آید را کاهش دهد.

گفتنی است بر اساس  آخرین تجزیه و تحلیلی که توسط eset  صورت گرفته است، هردو بازی اشاره شده با وجود اینکه حامل کدهای مخرب می‌باشند، اما دربین کاربران اندروید بسیار محبوب بودند و هزاران بار نصب شده‌اند.

کارشناسان پرشیا سیس به کاربران موبایل‌های هوشمند و تبلت اکیدن توصیه می‌کنند تا برنامه‌های کاربردی را از مارکت‌های معتبر و مورد تایید تهیه کنند و پیش از نصب و راه اندازی این برنامه‌ها حتما به نظرات ضمیمه و اطلاعیه‌های کمپانی‌های ارائه دهنده این اپلیکیشن‌ها توجه داشته باشند.

لازم به ذکر است عملکرد این مالورها به این ترتیب است که بعد از اینکه اپلیکیشن‌های مزبور بر روی دستگاه اندرویدی نصب می‌شود, یک صفحه فیسبوک جعلی را نشان می دهد که کاربر را تشویق به ثبت اطلاعات حساب کاربری خود در این صفحه می‌کند بلافاصله اطلاعات دریافتی را به سرور هکرها منظور سرقت اطلاعات فیس بوک کاربران می‌فرستد. با وجود این که گفته می‌شود قربانیان این حمله بیش از یک میلیون نفر هستند اما خوشبختانه بسیاری از کاربران با وارد نکردن اطلاعات حساب کاربری فیسبوک خود جلوی این تهدید را گرفته‌اند.