farairannews.ir

درباره فرا ایران

فراایران، وب سایت خبری و تحلیلی است که در حوزههای آی تی، اقتصادی و دانش فعالیت میکند. این وب سایت، اخبار و مقالات روز دنیا را در اختیار شما خوانندگان گرامی قرار میدهد.گفتنی است که استفاده از اخبار این وب سایت تنها با ذکر منبع (فراایران) و نام نویسنده آزاد است. فراایران هیچ مسئولیتی در ارتباط با صحت و سقم اخبار مربوط به شرکت‌ها ندارد.

فیسبوک-اینستاگرام

https://www.facebook.com/ITfarairan

با پیوستن به پیج فراایران در فیسبوک از آخرین اخبار دنیای آی تی در صفحه  فیسبوک خود مطلع شوید.                                                                                           

https://www.instagram.com/farairan_news

صفحه اینستاگرام فراایران.                                                                                                                                                                                                                                                                           

http://telegram.me/farairan_news

کانال رسمی تلگرام فراایران.                                                                                                                                                                                                                                                                           

 

 

اخبار | بازی و سرگرمی | چگونگی بک‌آپ‌گیری و ذخیره‌سازی داده با ویندوز 7

چگونگی بک‌آپ‌گیری و ذخیره‌سازی داده با ویندوز 7

فراایران- بک‌آپ‌گیری از فایل‌ها یکی از مهمترین مواردی است که می‌توان داده‌هایی که در کامپیوتر ایجاد و ذخیره کرده‌اید را محافظت کنید.

بک‌آپ‌گیری

اول از همه باید برنامه کمکی Backup and Restore ویندوز را داشته باشید. برای این‌کار به کنترل پنل رفته و گزینه System and Security را انتخاب سپس Backup and Restore را کلیک نمایید. اگر قبلا هیچیگاه از این ابزار استفاده نکرده‌اید، پیغامی را زیر Backup مشاهده خواهید کرد که می‌گوید"  Windows Backup تنظیم نشده است"، لینک Set up backup را در سمت راست این پیغام کلیک کنید.

پس از اینکه برنامه شروع شد، بی‌درنگ می‌توانید محلی را برای ذخیره بک‌آپ فایل‌هایتان انتخاب نمایید. ویندوز به شما اجازه نخواهد داد تا هارددرایو اصلی خود را به عنوان درایو بک‌آپ انتخاب کنید. بنابراین به هارددرایو اکسترنال نیاز خواهید داشت.

پس از انتخاب درایوی که می‌خواهید برای بک‌آپ از آن استفاده کنید، برنامه از شما می‌خواهد تا آنچه را که می‌خواهید بک‌آپ بگیرید را مشخص نمایید. پس از انتخاب آن و انتخاب محل آن برای ذخیره‌سازی، برنامه صفحه‌ای از خلاصه بک‌آپ نشان می‌دهد تا گزینه‌هایی را که انتخاب نموده‌اید را تایید کنید. قبل از اجرای بک‌آپ  احتمالا می‌خواهید نگاهی به جدول استانداردی که ویندوز برای شما تنظیم کرده است بیندازید تا آنچه را که کامپیوتر برایتان انجام داده را تایید نمایید، اگر خواستید تا تنظیمش نمایید، Change schedule را کلیک کرده و سپس آنچه را که از نظر شما برای جدولتان مناسب‌تر است، انتخاب کنید. در آخر Save settings and run backup را کلیک نمایید. اولین بک‌آپ شاید قدری مراحل طولانی داشته باشد اما بک‌آپ‌های آینده سریع‌تر انجام خواهد شد و می‌توانید تنها فایل‌هایی را که از تاریخ بک‌آپ قبلی تغییر یا اضافه کرده‌اید را  بک‌آپ بگیرید.

منبع: PC World

مترجم: آزاده ارشدی