farairannews.ir

درباره فرا ایران

فراایران، وب سایت خبری و تحلیلی است که در حوزههای آی تی، اقتصادی و دانش فعالیت میکند. این وب سایت، اخبار و مقالات روز دنیا را در اختیار شما خوانندگان گرامی قرار میدهد.گفتنی است که استفاده از اخبار این وب سایت تنها با ذکر منبع (فراایران) و نام نویسنده آزاد است. فراایران هیچ مسئولیتی در ارتباط با صحت و سقم اخبار مربوط به شرکت‌ها ندارد.

فیسبوک-اینستاگرام

https://www.facebook.com/ITfarairan

با پیوستن به پیج فراایران در فیسبوک از آخرین اخبار دنیای آی تی در صفحه  فیسبوک خود مطلع شوید.                                                                                           

https://www.instagram.com/farairan_news

صفحه اینستاگرام فراایران.                                                                                                                                                                                                                                                                           

http://telegram.me/farairan_news

کانال رسمی تلگرام فراایران.                                                                                                                                                                                                                                                                           

 

 

اخبار | تلفن همراه | بازار موبایل متعادل شد

بازار موبایل متعادل شد

فراایران- حسین غروی رام رییس انجمن واردکنندگان تلفن همراه، تبلت و لوازم جانبی ضمن اشاره به موفقیت شرکت‌های واردکننده تلفن همراه در جهت تامین بازار با هدف کاهش قیمت‌ها و تثبیت بازار، از مشکلات زیربنایی در بدنه‌ سیستم بانکی و لوجستیک در حوزه تجارت بین الملل خبر داد.

رییس انجمن واردکنندگان تلفن همراه در همایش کشوری طرح رجیستری تلفن همراه در قزوین، به مشکلات پیش روی واردکنندگان تلفن همراه و تبلت همچون متصل نبودن مقطعی سامانه جامع گمرک به سامانه جامع تجارت اشاره کرد و گفت: "کدهایی که برای رجیستری تلفن‌های همراه فعال کرده‌ایم عملا به دلیل قطع مکرر اتصال بین سامانه گمرک و سامانه جامع تجارت به دلیل مشکلات فنی در این سامانه‌ها، فعال نمی‌شوند. به همین خاطر با حجم بالایی از نارضایتی از سوی مصرف کنندگاه تلفن همراه روبرو هستیم. چرا که تلفن‌های خریداری شده توسط آن‌ها به دلیل این اختلال در سامانه، ثبت رجیستری نمی‌شود."
اما این تنها مشکل وارد کنندگان گوشی تلفن همراه پس از اجرای طرح رجیستری نیست.
در این خصوص حسین فلاح جوشقانی معاون وزیر و رییس سازمان تنظیم مقررا رادیویی نیز از مشکلاتی که واردکنندگان تلفن همراه با آن روبرو هستند سخن به میان آورده است. وی در همایش کشوری طرح رجیستری ضمن اشاره به موفقیت آمیز بودن طرح رجیستری، به مسائل بازدارنده بر سر راه واردکنندگان اشاره کرد و گفت: "موضوعی مثل تامین ارز و مسائل پیرامون تحریم‌ها مشکلاتی است که واردکنندگان برای تامین بازار تلفن همراه با آن روبرو هستند. اما با این حال با کمک این شرکت ها با وجود ناهمواری‌های موجود توانسته ایم نیاز بازار را پاسخ دهیم."
به گفته متولیان حوزه تلفن همراه تا پیش از اجرای طرح رجیستری بخش قابل توجهی از تلفن های همراه وارداتی به صورت غیر قانونی وارد کشور و در بازار عرضه می‌شد. اما حالا پس از گذشت 3 سال از شروع اجرای طرح رجیستری، دولت از به صفر رسیدن قاچاق این کالا خبر داده است.
حسین غروی در این‌باره معتقد است: "زیرساخت‌های تجاری ما در بحث لوجستیک واردات تلفن همراه ، ثبت سفارش‌ها و امور ارزی می‌بایست متناسب با افزایش واردات قانونی این کالا به روزرسانی و تقویت می‌شد که چنین اتفاقی رخ نداده است."
وی افزود: وارد کنندگان تلفن همراه در بحث حمل و نقل کالا از کشور مبداء به ایران معمولا با مشکلات زیادی روبرو هستند. در گذشته این حجم از کالا توسط قاچاق چیان از طریق مبادی غیر قانونی حمل می‌شد، اما حالا که از مبادی قانونی وارد می‌شود باید به همان اندازه مجرای وارداتی عریض شود تا بتواند ظرفیت انتقال این میزان کالا را داشته باشد.
وی همچنین به مشکلات در سیستم شعب ارزی بانک‌ها و کم توانی آن‌ها در انجام سریع فرایندهای ارزی اشاره کرد و گفت: سیستم بانکی در شعب ارزی توانایی پردازش سریع درخواست‌های ارزی را ندارد، چرا که شعب ارزی بانک‌ها عمدتا یک یا 2 متصدی دارند و این برای پاسخگویی به حجم بالای واردات رسمی در تمام حوزه‌ها از جمله تلفن همراه کافی نیست.
رییس انجمن وارد کنندگاه تلفن همراه، تبلت و لوازم جانبی با اشاره به اینکه وارد کنندگان تمام تلاش خود را به منظور اجرای تعهد خود در تامین بازار به کار بسته اند، گفت: اگر بخش‌ها و دستگاه‌های مرتبط با واردات به همان میزان که واردات قانونی افزایش یافته تقویت شوند، شرکت‌ها نیز بدون دغدغه می‌توانند نسبت به تامین بازار مصرف اقدام کنند. در صورتی که پروسه طولانی و پیچیده واردات تلفن همراه ساده شود و قطع اتصال سامانه‌های میان دستگاه‌های ناظر و اجرایی رفع شود، شرکت های وارد کننده نیز می‌توانند با تامین به موقع و کافی گوشی‌های تلفن همراه و تزریق آن به بازار، موجبات تعادل و کاهش قیمت گوشی تلفن همراه بیشتر از پیش فراهم کنند.
 

دیدگاه‌ها

ارسال دیدگاه جدید

محتواي اين فيلد خصوصي نگهداشته شده و قابل مشاهده توسط عموم نخواهد بود.
  • تگ‌های HTML مجاز: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگراف‌ها به صورت خودکار شکسته می‌شوند.

اطلاعات بیشتر درباره فرمت های ورود اطلاعات

کپچا
این پرسش به منظور تامین امنیت بیشتر در برنامه و شناسایی شما به عنوان یک کاربر انسانی ارائه شده است تا از پر شدن اتوماتیک فرم توسط روبات ها و اسپمرها جلوگیری به عمل آید.
کپچای تصویری
اعداد داخل تصویر را وارد کنید.