farairannews.ir

درباره فرا ایران

فراایران، وب سایت خبری و تحلیلی است که در حوزههای آی تی، اقتصادی و دانش فعالیت میکند. این وب سایت، اخبار و مقالات روز دنیا را در اختیار شما خوانندگان گرامی قرار میدهد.گفتنی است که استفاده از اخبار این وب سایت تنها با ذکر منبع (فراایران) و نام نویسنده آزاد است. فراایران هیچ مسئولیتی در ارتباط با صحت و سقم اخبار مربوط به شرکت‌ها ندارد.

فیسبوک-اینستاگرام

https://www.facebook.com/ITfarairan

با پیوستن به پیج فراایران در فیسبوک از آخرین اخبار دنیای آی تی در صفحه  فیسبوک خود مطلع شوید.                                                                                           

https://www.instagram.com/farairan_news

صفحه اینستاگرام فراایران.                                                                                                                                                                                                                                                                           

http://telegram.me/farairan_news

کانال رسمی تلگرام فراایران.                                                                                                                                                                                                                                                                           

 

 

اخبار | تلفن همراه | انجمن واردکنندگان موبایل: مشکل بزرگ در راه است

انجمن واردکنندگان موبایل: مشکل بزرگ در راه است

فراایران- واردات گوشی تلفن همراه از طریق مسافری که به صورت تجاری اتفاق افتاده نه تنها به اقتصاد کشور ضربه خواهد زد، بلکه موجب اختلال درعملکرد فعالین رسمی و قانونی، کسبه و توزیع کنندگان و در نهایت متضرر شدن مصرف کنندگان خواهد شد.

انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی ضمن غیرقانونی دانستن سوء استفاده از مدارک مسافران برای رجیستری گوشی‌های موبایل قاچاق اعلام می‌کند، واردکنندگان قانونی موبایل نهایت تلاش خود را با وجود مشکلات عدیده‌ تامین ارز و تحریم‌ها برایتامین بازار به عمل آورده اند که به گفته‌ی مسئولین در تامین بازار و به تعادل رساندن قیمت‌ها موفق بوده‌اند. در حال حاضر لازم است که دولت برای احقاق حقوق خود، واردکنندگان رسمی، فروشگاه‌ها و فعالین سطح عرضه و در نهایت مصرف کنندگان برنامه ریزی و اقدام عاجل بعمل آورد.
در شرایط کنونی عده‌ای فرصت طلب حقوق شهروندی مردم را دستمایه سودجویی خود کرده‌اند و با ترفندهای غیر قانونی و غیر شرعی گوشی‌ موبایل را رجیسترکرده و موجبات گرفتاری فروشندگان و خریداران را فراهم کرده اند. 
علیرغم توصیه‌های مکرر انجمن واردکنندگان موبایل به مسئولین ذی‌ربط مبنی بر اصلاح رویه‌ مسافری، به دلیل عدم شفافیت واردات موبایل از طریقاستفاده غیرقانونی تجاری از آن، اما همچنان شاهد ادامه این روند بودیم که در نهایت منجر به خسارت فروشندگان و خریداران شد.
در حال حاضر به واسطه تخلفات پیشین، سی هزار گوشی تلفن همراه که از طریق مسافری وارد کشور و در سطح بازار عرضه شده بود توسط دولت قطع ارتباطشده است که این اتفاق موجبات نارضایت کسبه و خریداران را فراهم کرده است.
لازم است متذکر شویم طبق پیش بینی‌های صورت گرفته، در ایام محرم و صفر بیش از 4 میلیون زائر از مرزهای کشور خارج خواهند شد و اگر سازو کار مناسبی اندیشیده نشود درواقع شاهد ورود 4 میلیون گوشی بدون سرویس و خدمات پس از فروش به بازار خواهیم بود.
ورود این میزان گوشی و احتمال سوء استفاده تجاری از طریق رویه واردات مسافری، قطعا صدمات جبران ناپذیری را به فعالان و مصرف کنندگان موبایل خواهد زد.
این انجمن ضمن درخواست از دولت برای اصلاح رویه‌ واردات موبایل مسافریبه شکلی که این روند برای مسافران واقعی سهل و برای سودجویان از این رویه دشوار شود، به فروشندگان و خریداران نهایی توصیه می‌کند تنها گوشی‌های موبایل وارد شده توسط شرکت‌های واردکننده تلفن همراه که دارای کارت گارانتی و خدمات پس از فروش هستند و در سامانه 124 به ثبت رسیده‌اند را خریداری کنند.
 
 

دیدگاه‌ها

ارسال دیدگاه جدید

محتواي اين فيلد خصوصي نگهداشته شده و قابل مشاهده توسط عموم نخواهد بود.
  • تگ‌های HTML مجاز: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگراف‌ها به صورت خودکار شکسته می‌شوند.

اطلاعات بیشتر درباره فرمت های ورود اطلاعات

کپچا
این پرسش به منظور تامین امنیت بیشتر در برنامه و شناسایی شما به عنوان یک کاربر انسانی ارائه شده است تا از پر شدن اتوماتیک فرم توسط روبات ها و اسپمرها جلوگیری به عمل آید.
کپچای تصویری
اعداد داخل تصویر را وارد کنید.